Najbližší súper: Zbrojovka Brno

Úvodné zápasy na Tipsport Malta cupe rozhodli, že v stretnutí o 3. miesto nastúpi Spartak (9. 1. od 14. h) proti Zbrojovke Brno, ktorá v prvom dueli podľahla rakúskemu Tirolu Wattens 0:2.. h)

Brňania sa na turnaji predstavili aj vlani a bojovali o prvenstvo, keď najskôr zdolali Baník Ostravu 3:2, no vo finále podľahli Mladej Boleslavi po výsledku 1:1 a penaltovom rozstrele. Pred dvoma rokmi Zbrojovka turnaj dokonca vyhrala, keď vo finále zdolala Slovan 3:0.

Vlani bola Zbrojovka, ako tradičný účastník najvyššej súťaže, už druhú sezónu druholigová. V tabuľke druhej ligy skončilo Brno na druhom mieste za Pardubicami, no vzhľadom na rozšírenie prvej ligy na 18 účastníkov sa Zbrojovka vrátila medzi elitu.

Sezónu začal ako hlavný tréner Miloslav Machálek, no po jedenástom kole ho vystriedal Richard Dostálek. Brno je momentálne s deviatimi bodmi na 16. mieste. V kádri má prevažne českých futbalistov, no hrá tam aj Peter Štepanovský, ktorý na jeseň 2013 hrával aj v Spartaku. Na Malte je s Brnom aj ďalší Extrnavčan Timotej Záhumenský, ktorý je na skúške a prvý zápas odohral celý.

Obaja súperi sa naposledy stretli v príprave pred dvoma rokmi v lete. V Jaslovských Bohunicach sa duel skončil bez gólov. Rok predtým v Rakviciach sa z výhry 3:2 tešili spartakovci.

Tréner Richard Dostálek nominoval na Maltu týchto hráčov:

Brankári: Jiří Floder, Martin Šustr

Hráči v poli: Pavel Dreksa, Jakub Šural, Jan Moravec, Jan Hlavica, Timotej Záhumenský, Jakub Černín, Peter Štepanovský, Damián Bariš, Ondřej Vaněk, Ondřej Pachlopník, David Jambor, Rudolf Reiter, Jan Sedlák, Adam Fousek, Šimon Šumbera, Antonín Růsek, Jan Hladík, Martin Zikl, Daniel Fila, Barnabáš Lacík.