Hoci má iba dvadsať rokov, patril k tým skúsenejším v trnavskom drese spomedzi hráčov, ktorí nastúpili v základnej jedenástke na prvý zápas Tipsport Malta cupu proti Sigme Olomouc. Zrejme aj preto niesol Gergely Tumma na svojom rukáve kapitánsku pásku, keďže väčšina opôr odpočívala alebo zasiahla do duelu až neskôr.

Ten zápas bol pre mňa špecifický, lebo byť v nejakom zápase kapitánom bolo mojím snom. Samozrejme, bol to len prípravný zápas a dúfam, že v priebehu ďalšej kariéry sa dočkám aj v lige,“ povedal po zápase člen slovenskej dvadsaťjednotky, ktorý sa po návrate z hosťovania v Košiciach usadil v základnej zostave na stopérskom poste. Spolu s trojicou dorastencov Jendrekom, Kotlárom a Olejníkom (ten je už stálym členom áčka) odohral celý zápas.

Tréner nám vysvetlil čo by sme mali hrať a pochopili sme to celkom rýchlo. Tí mladší to poznajú ešte z devätnástky, kde ich trénoval. Napokon aj ja či Samo Benovič s tým máme skúsenosti. Nebol to až taký problém sa to naučiť. Preto to spočiatku vyzeralo celkom dobre. Sme spolu vlastne len tri dni, nestihli sme toho nacvičiť veľa, no to čo sme trénovali, fungovalo celkom dobre. Prvý polčas sme ich aktívne napádali a myslím, že s tým mali problémy. Druhý polčas prestriedali a trošku nám dochádzali sily. Je to však pochopiteľné, lebo ešte len nedávno sme začali prípravu, kým pre Olomouc to bola skoro generálka.“

Sigma bola v druhej polovici viditeľne lepšia, no dlho nedokázala pridať druhý gól. Spartak to využil v závere, keď po peknom brejku, vysunutí Vlaska a nezištnej prihrávke Olejníka vyrovnal Kotlár. Škoda, že sa to Spartaku nepodarilo udržať aspoň do penaltového rozstrelu a inkasoval tesne pred koncom rozhodujúci zásah. Pred tým gólom sme išli trochu do rizika, vzadu sme ostali traja na troch. Mal som v tom góle prsty aj ja. Pozeral som sa na loptu, hráč išiel zo strany, kde som ho dobre nevidel a nebol som pripravený na súboj. Spadol som a následne sme dostali gól na 2:1. Mrzelo nás to všetkých, bola to škoda,“ priznal Tumma, ktorý neustál súboj v šestnástke a pre Olomouc už nebol problém v takejto situácii skórovať.

Každopádne, aj takéto okamihy sú dobrou skúsenosťou, ktorá sa dá zúročiť v zápasoch, kde pôjde o body.