V čase, keď viaceré tímy iba rozbiehajú prípravu na jarnú časť má Spartak Trnava za sebou už prvý prípravný zápas. V rámci Tipsport Malta cupu sa v zaujímavom zápase stretol so Sigmou Olomouc. Prehral síce 1:2, keď inkasoval druhý gól v samom závere zápasu, no výsledok v tejto fáze prípravy nie je dôležitý. Tréner Gašparík poslal totiž od úvodu na ihrisku veľmi mladú a neskúsenú jedenástku s viacerými dorastencami. Chýbajúce skúsenosti nahradili bojovným výkonom, ktorým isto potešili a pochválil ich aj tréner súpera Radek Látal.

Michal Gašparík priznal, že po zverejnení nominácie cítil trocha nervozitu a možno aj obavy u tých mladších, ale po úvodnom hvizde rozhodcu ich nechali v šatni. Mladí sa prezentovali oduševneným výkonom, dobre behali a nič iné im ani neostávalo. Olomouc má svoju kvalitu, sú to Moravania, dobre stavaní, silovo vybavení. Naši mladíci sa im chceli vyrovnať a boli na to nadstavení.“

Vysvetlil aj prečo zvolil túto taktiku a nechal viacerých skúsených hráčov oddychovať. Naším prvoradým cieľom bolo dať šancu širšiemu kádru. Na druhej strane sem prišli priamo hráči ako Savvidis, Tsaousis a tiež tam bola skupina ďalších starších futbalistov, ktorých sme chceli pošetriť, aby si neprivodili zranenia. Nakoniec sme aj tak o dvoch prišli a museli nastúpiť hráči, ktorých sme nechceli do zápasu dávať. Vôbec sme neplánovali, že napríklad Mikovič, Vlasko, Koštrna či Savvidis by zasiahli do zápasu, lebo mali dva ťažké tréningy a dávky behania navyše. Tým som veru nezávidel, že museli naskočiť, lebo boli dosť rozbití. Bolo to na ich pohybe cítiť, najmä keď museli nastúpiť do rozbehnutého zápasu.

Jeho slová potvrdil aj Ján Vlasko, ktorý nastúpil po hodine hry a napokon vymyslel akciu, ktorá predchádzala vyrovnávajúcemu gólu. Prvý polčas bol taký vyrovnanejší, hrozili sme dobrými brejkmi, z ktorých sme mohli dať gól. V tom krátkom čase sme sa stihli pripraviť, iba na systém so štyrmi obrancami, a keď to v druhom polčase zmenili, tak boli lepší. Dali gól, ktorý ešte mohli poistiť, no my sme dali na 1:1 a mali sme to uhrať na penalty. Myslím, že to bol dobrý zápas na úvod prípravy. Celkom to bolelo, mali sme ťažké tréningy, ešte aj pred zápasom sme trénovali, takže ráno sme vstávali ťažko.“

Spartakovcov nečaká žiadny veľký oddych, dnes pokračujú v tréningovom procese a v sobotu od 14. hodiny nastúpia v ďalšom zápase turnaja proti Zbrojovke Brno. K dispozícii by mala byť aj dvojica Turňa, Gembický, ktorá nedohrala prvý zápas. Turňa mal menšie svalové problémy, ale dnes už trénerom k dispozícii v tréningu. Gembický včera vracal, no vyšetrenia nepreukázali žiadny zápal či iné vážnejšie problémy a podľa všetkého to bolo iba z jedla. Dnes si oddýchne a od zajtra sa pripojí opäť k mužstvu.