Najbližší súper: SK Sigma Olomouc

V prvom zápase na Malta Tipsport cupe (6. 1 od 18:00 h) sa stretneme zajtra s kvalitným českým prvoligistom Sigmou Olomouc. Tím z Hanej vedie Radoslav Látal, ktorý v roku 2018 trénoval na jeseň aj trnavský Spartak. Ďalším exspartakovcom v drese Sigmy je Lukáš Greššák, ktorý má v tejto sezóne na svojim konte jeden gól a jednu asistenciu.

Olomouc je v nekompletnej tabuľke českej ligy na 4. mieste s 22 bodmi, keď prehral len dva duely. Na Letnej so Spartou, a práve v poslednom kole pred prestávkou, doma s Jabloncom. Sigma však zaznamenala až 7 nerozhodných výsledkov. Kuriozitou je, že od 27. novembra do 18. decembra si pripísala až päť remíz, všetky zhodne s výsledkom 1:1.

Sigma je v súťaži povestná svojou dobrou obranou, keď menej gólov inkasoval v lige iba suverénny líder zo Slavie a Baník Ostrava, ktorý má však o dva zápasy menej. Rovnako ako Spartaku jej však chýba kanonier, keď najlepšími strelcami týmu sú David Houska a Martin Nešpor (ten pridal aj dve asistencie), ktorí trafili trikrát.

Kým pre Spartak je to úvod zimnej prípravy, pre Sigmu bude turnaj zároveň aj záverom, nakoľko hneď 16. januára sa rozbieha česká najvyššia súťaž. Obaja súperi sa v prípravnom období stretávajú pomerne často. Hoci výsledky v príprave nie sú rozhodujúce, pripomeňme si aspoň tie ostatné. Naposledy sa toto leto zrodila remíza 1:1. V minulej sezóne vyhral Spartak 2:0, predtým v letnej príprave 2019 2:1. V lete 2018 sme prehrali 0:3, o rok skôr vyhrala Trnava 3:1 a v januári 2017 pre zmenu podľahla 0:2.

Tréner Látal nominoval na Maltu týchto hráčov:

Brankári: Aleš Mandous, Jakub Trefil

Obrancovia: Vít Beneš, Martin Hála, Radek Látal, Florent Poulolo, Martin Sladký, Jan Štěrba, Michal Vepřek

Stredopoliari: Radim Breite, Kryštof Daněk, Pablo González, Lukáš Greššák, Daniel Grygar, David Houska, Jáchym Šíp, Ondřej Zmrzlý

Útočníci: Mojmír Chytil, Martin Nešpor, Dominik Radić, Jakub Yunis, Tomáš Zlatohlávek