Prvým novým hráčom v zimnom prestupovom období v spartakovskom drese je krajný obranca Kristián Koštrna. Nebude to však prvý raz, čo si na seba oblečie červeno-čierny dres, lebo práve zo Spartaka pred rokmi odišiel do veľkého futbalu, keď ako 16-ročný prestúpil do anglického Wolverhamptonu a odohral tri zápasy za slovenskú dvadsaťjednotku.

„Návrat je veľmi príjemný a som vďačný za to, že mi Spartak dal v tomto období dôveru a môžem zaňho hrávať. Tým, že som tu ako mládežník futbalovo vyrastal a strávil tu päť nádherných rokov, tak ten návrat je o to sladší a lepší,“ povedal po podpise zmluvy 27-ročný Koštrna, ktorý musel po štyroch rokoch v Anglicku po vážnejšom zranení svoju kariéru reštartovať v nižších súťažiach. Cez Boleráz, rakúsky Parndorf či bulharský Pirin sa v roku 2017 dostal do Dunajskej Stredy, kde odohral 70 zápasov a dostal dokonca pozvánku do slovenskej reprezentácie, z ktorej ho však vyradilo zranenie.

Pred rokom prestúpil z DAC do rumunského Dinama, no v lete skončil odvtedy bol bez klubu. „Bolo to ťažšie obdobie, keďže som nemal zápasovú prax, ani kolektívne tréningy. Pripravoval som sa individuálne s exreprezentačným kondičným trénerom Petrom Boďom v Bratislave. Myslím, že som do toho dal maximum, čo sa dalo a verím, že počas zimnej prípravy to s mužstvom už len doladím a dobehnem zameškané. Po dlhšej pauze sa veľmi teším na tréningy s mužstvom, na zápasy a na všetko okolo futbalu. Z mládežníckych kategórií sa poznám s Dobrivojom Rusovom, s Erikom Pačindom som sa stretol v Dunajskej Strede a mnohých ostatných poznám ako súperov z ligových zápasov. Verím, že si v kabíne sadneme a budeme úspešní ako kolektív.“

Spartak bojuje o to, aby po konci základnej časti účinkoval v silnejšej šestke, kde sa bude hrať o pohárové miestenky. Koštrna by k týmto cieľom chcel pomôcť. „Máme ešte päť zápasov do konca základnej časti a myslím, že tie prvé stretnutia budú kľúčové. Hneď to prvé v Zlatých Moravciach bude šesťbodové a keby sa nám ho podarilo zvládnuť, mohli by sme vzdialiť od siedmeho miesta. Mojím cieľom je pomôcť skúsenosťami, aby sme to spoločne zvládli a verím tomu, že budeme úspešní,“ uzavrel pravý obranca, ktorý sa k mužstvu pripojí na prvom zraze 2. januára.

„S Kristiánom sme boli v kontakte už dlhšiu dobu a sme radi, že sme sa nakoniec dohodli. Teší nás to o to viac, že je odchovancom klubu a pochádza z blízkeho okolia. Je v ideálnom futbalovom veku a verím, že do tímu prinesie potrebnú kvalitu,“ povedal športový riaditeľ Andrej Kostolanský.