Keďže momentálne sú zápasy bez prítomnosti divákov, ktorí sa k zápasovým bulletinom môžu dostať iba v elektronickej podobe na našej stránke na odkaze https://fcspartaktrnava.com/zobraz.asp?t=bulletin, prinášame dlhoročnú rubriku "v službách Spartaka" aspoň takouto formou:

dátum a miesto narodenia: 2. novembra 1998, Reykjavik

znamenie: škorpión

výška, hmotnosť, číslo obuvi: 186 cm, 78 kg, 43 EU

• stav: slobodný

deti: nemám

číslo dresu: 16

prezývka: nemá

pozícia: pravý obranca

naj. jedlo: plnená tortila alebo tacos

naj. nápoj: Pepsi Max

naj. spevák/skupina: Juice Wrld

záľuby okrem futbalu: golf alebo NBA

naj. futbalista: Dani Alves

naj. futbalový zážitok: zápasy v islandskom reprezentačnom mužstve

obľúbený zahraničný klub(y): FC Liverpool

ak by som nebol futbalistom, bol by som...: zrejme by som študoval niečo na univerzite

naj. farba: červená

auto: nemám

cudzie jazyky: okrem islandčiny hovorím po anglicky

životný cieľ: každý deň sa tešiť z maličkostí v živote

Aké boli tvoje futbalové začiatky, v ktorých kluboch si hrával?

Spartak Trnava je iba môj druhý klub. Začínal som, keď som mal 5 rokov v HK u nás na Islande. Tam som hral nasledujúcich 15 rokov, až kým som toto leto neprestúpil do Trnavy.

Futbal prináša príjemné aj nepríjemné spomienky. Na čo ty spomínaš najradšej a, naopak, na čo by si najradšej rýchlo zabudol?

S futbalom som zažil veľmi veľa nádherných okamihov, ale jeden, ktorý mi obzvlášť ostal vrytý v pamäti je, keď sme s islandskou dvadsaťjednotkou hrali proti Číne pred 18 tisíc divákmi. Tie nepríjemné si v hlave neuchovávam, aj keď som určite nejaké prežil a pravdepodobne aj vo futbalovom živote zažijem.

Ako spomínaš na posledný polrok v tvojej kariére?

Užívam si svoje pôsobenie v Spartaku Trnava, hoci sezóna je ako na hojdačke. Raz hore, potom dolu a platí to pre klub aj pre mňa osobne. V tomto okamihu by som chcel viac pridať, aby som dobrými výkonmi pomohol tímu k lepším výsledkom. Musím stále tvrdo pracovať a lepšie sa chytiť šance, ak znova dostanem príležitosť nastúpiť.

Čaká nás domáci duel so silnou Dunajskou Stredou. Čo od neho čakáš?

Dunajská Streda hrá v tejto sezóne skutočne dobre a dosahuje výborné výsledky. Bude to pre nás určite náročný zápas, ale tiež máme svoju kvalitu, tak budeme bojovať. V prvom zápase na ich štadióne sme prehrali a teraz tužíme po odplate. D. Streda prehrala v tejto sezóne zatiaľ iba raz a my by sme to chceli v sobotu zmeniť.

Na domácom štadióne sa nám v tejto sezóne príliš nedarí. Prevláda názor, že je to spôsobené aj neúčasťou fanúšikov. Čo si o tom myslíš?

To je pravda a musím priznať, že výkony a výsledky na domácej pôde nie sú dostatočne dobré. Som tu len štyri mesiace, ale mal som možnosť zažiť aj zápasy, kedy boli fanúšikovia na štadióne a atmosféra bola úžasná. Takže si myslím, že neúčasť divákov môže skutočne zohrávať veľkú úlohu.