Spartak v Žiari nad Hronom herne neoslnil, a hoci strelil tri góly, stačilo to iba na remízu, ktorú zachraňoval v posledných sekundách Savvidis. Rusov totiž prvýkrát v sezóne inkasoval až trikrát, čo sa zrejme na pôde posledného celku tabuľky nečakalo. Pri prvých dvoch góloch bol bez šance a idú na vrub nedôslednej obrany. Ten tretí nakoniec pripísali trnavskému kapitánovi ako vlastný, keďže sa ako posledný dotkol lopty.

Tomuto okamihu však predchádzal evidentný faul domáceho Bimenyimanu na nášho gólmana. Hoci brankári sú v zmysle pravidiel v malom pokutovom území zvlášť chránení a ako faul sa píska takmer každý dotyk, v tomto prípade nevidel alebo neodpískal rozhodca Smolák jasné strčenie do nášho brankára.

„Ja som pozeral hore na loptu. Nepozeral som okolo seba, ale cítim, keď do mňa niekto vrazí alebo má so mnou kontakt, či mi dá blok. Myslím, že meter od bránkovej čiary by mal byť brankár chránený ešte viac ako v päťke. Nemohol som nechať tú loptu padnúť, ale bol som atakovaný a odo mňa sa nakoniec odrazila do bránky. Ak toto podľa rozhodcu nebol faul, tak som zvedavý, že keď bude v takejto situácii náš útočník, napríklad proti Slovanu, či sa odváži to nezapískať... Bol to bláznivý zápas a pred ním by som nepovedal, že padne toľko gólov. Ihrisko bolo ťažké a bola to skôr kopaná. Tešil som sa, keď sme otočili na 2:1 a veril som, že už gól nedostaneme. Dostali sme dva, na konci sme vyrovnali so šťastím, tak máme aspoň bod, lebo po prehre by to bolo trpké,“ povedal po zápase Dobrivoj Rusov, ktorý Smoláka o faule nepresvedčil a ešte si vykoledoval za protesty žltú kartu. Zaujímavé pritom je, že v 3. kole práve doma s Pohroním, nám rozhodca neuznal po podobnej situácii gól, keď Václav doklepol v páde loptu do siete.

Ďalším sporným okamihom bol odmávaný Yusufov ofsajd v 78. minúte, keď trnavský útočník vybiehal spoza hráča a mohol postupovať osamotený na brankára, ale zastavila ho zástavka asistenta.