Po reprezentačnej prestávke sa opäť rozbieha Fortuna liga svojím 14. kolom. Spartak v ňom cestuje do Žiaru nad Hronom, kde sa stretne s FK Pohronie. Viacerí spartakovci využili čas od posledného ligového zápasu na doliečenie drobných zranení a čas navyše prišiel vhod najmä hráčom, ktorí boli v karanténe.

Prvým futbalistom základnej zostavy, ktorého skolila choroba Covid-19 bol Martin Mikovič. Skolila je prisilné slovo, keďže podľa Martinových slov by si chorobu bez testu sotva všimol. „Musím povedať, že ja som mal aj ten najľahší priebeh choroby. Nemal som horúčky, nič ma nebolelo, hlava ani svaly. Akurát som tak na nejaký tretí-štvrtý deň stratil chuť, inak som nemal žiadne príznaky. Aj preto som bol prekvapený, keď testy odhalili chorobu. Sme testovaní často, v utorok som bol negatívny a o dva dni už som bol pozitívny. Ani netuším, kde som to mohol chytiť.“ Mikovič sa už vrátil do plnej záťaže a stihol aj ostatný zápas v Ružomberku. „Ten prvý týždeň bol trocha ťažší, rozbehový, aj zápas v Ružomberku som cítil v nohách od osemdesiatej minúty. Pomohla mi však reprezentačná pauza a necítim už žiadne obmedzenia.“

FK Pohronie zrejme nie je obľúbeným súperom spartakovcov. V minulej sezóne sme v úvodnom dueli viedli 2:0, ale nakoniec sme vedenie stratili v poslednej minúte a body sa delili. V domácej odvete to bolo v opačnom garde, keď sme v polčase prehrávali 0:2 a v druhej štyridsaťpäťminútovke sme tromi gólmi skóre otočili. V tej súčasnej sezóne sa Trnavčanom, mimochodom, nedarí otáčať ani jednogólové manko, ba dokonca nedokázali z takýchto zápasov vydolovať ani bod.

V tejto sezóne sme sa s Pohroním stretli v 3. kole doma a rozišli sme sa po remíze 1:1. Bol to naopak jediný zápas, v ktorom sme po našom otváracom góle Tummu neudržali vedenie až do konca. Pre Mikoviča bude zápas s Pohroním úplne prvým v kariére. Pred svojím návratom do Trnavy tento celok v lige neúčinkoval a v prvom tohtoročnom zápase zasa Mikoviča nepustilo na trávnik zranenie.

„Podľa toho, čo sme videli na videu, tak hrajú podobným systémom ako Ružomberok. Vieme sa na to pripraviť, všetko sa však ukáže na ihrisku. Tam sa situácie menia každú minútu a musíme na všetko správne zareagovať. Naším plusom môže byť, že hráme u nich. Keď sa pozriem aj na výsledky ostatných mužstiev, tak hrať vonku momentálne nie je žiadna nevýhoda. Nemusia tvoriť, čakajú v bloku na kontry a zrejme aj nám to takto vyhovuje. Verím, že nejaký brejk nám vyjde a vyhráme tam,“ povedal pred zápasom Martin Mikovič.

Stretnutie sa hrá v sobotu v Žiari nad Hronom už od 14. hodiny.