FC Spartak Trnava U15 4:2 (3:1) AS Trenčín U15

Najstaršia žiacka kategória naskočila po vynútenej prestávke naspäť do zápasového kolotoča na výbornú. Rovesníkov z Trenčína zdolali 4:2, keď v prvom polčase strelil hetrik Martin Ostrovský. Po výmene strán zvýšil na rozdiel triedy Denis Prikryl. Trenčínu sa podarilo už len kozmeticky upraviť konečný stav zápasu. Spartakovci sú teda aj naďalej stopercentní.

FCST U15: Lopašovský – Karhan, Bartoš (C), Turoň, Kalman (41. Čavojský) – Paulen, Trello (48. Vyskoč), Molnár (60. Nagy) – Adamkovič (75. Basár), Ostrovský, Špačinský (48. Prikryl)

Góly: 14., 29. a 37. Ostrovský, 49. Prikryl

ŽK: Kalman, Vyskoč

Patrik Malý: „Do zápasu proti favoritovi sme išli s jasným cieľom, a to vyhrať. Na prvý pohľad to nebol oku lahodiaci futbal, avšak veci, ktoré sme si pred zápasom stanovili, hráči splnili do bodky. Zápas mal z našej strany emóciu a nasadenie, čo nám v minulosti často chýbalo. Celkovo sme si okrem gólov vytvorili ešte dve či tri príležitosti. Súpera sme okrem dvoch gólov pustili len do dvoch striel spoza pokutového územia. Pozitívom bol hetrik Ostrovského, no pochvalu si zaslúžia všetci hráči na ihrisku za svoj prístup.

FC Spartak Trnava U14 3:2 (1:2) AS Trenčín U14

Žiaci z kategórie U14 nevstúpili do zápasu ideálne, keď v 18. minúte prehrávali už 0:2. To bolo ale od hostí gólovo všetko. Ešte do polčasu dokázal skorigovať David Bukovský. Krátko po výmene strán vyrovnal Eduard Kopaj. Dokonalé otočenie zápasu zariadil svojím presným zásahom Lukáš Pristach. Trnavčania, podobne ako ich o rok starší spoluhráči, zatiaľ neokúsili chuť prehry.

FCST U14: Halada – Kováč, Pristach, Velický (C), Bohmer – Ležák, Farkaš (33. Baranovič), Kubovič (67. Podolinčiak) – Kopaj, Bukovský, Priecel (36. Ptačín)

Góly: 23. Bukovský, 39. Kopaj, 52. Pristach

Ivan Čulák: „V dnešnom zápase sme sa konfrontovali so súperom vyššej kvality, no napriek tomu sme boli vo všetkých herných činnostiach určite lepší. Za dnešný zápas by som chcel chlapcov pochváliť, hlavne za ich mentálne nastavenie a snahu počas celého zápasu. Súper si okrem protiútokov nevypracoval vôbec nič a aj napriek tomu bolo po 20. minútach skóre 0:2 v náš neprospech. Napriek všetkým okolnostiam sme dokázali zápas zlomiť a otočiť skóre na 3:2. Ukázala sa veľká sila tohto mužstva, keďže druhý polčas sa Trenčín iba veľmi náhodne ocitol na našej polovici. Chcel by som vyzdvihnúť výkony všetkých hráčov, ktorí zasiahli do stretnutia, ale nad všetkými vyčnievalo jedno meno, a to - David Bukovský. Uvidíme čo najbližšie týždne prinesú, ale jednoznačne nás takéto zápasy posúvajú ako jednotlivcov či ako tím.

AS Trenčín U13 5:4 (3:1) FC Spartak Trnava U13

Starší z dvojice mladších žiakov prehrávali v jednom momente už 5:1 a zápas vyzeral byť rozhodnutý. V rozpätí desiatich minút Trnavčania vsietili tri góly a razom bolo 5:4. Tieto góly však prišli v záverečnej štvrťhodinke, a preto už naši hráči nestihli streliť aspoň vyrovnávajúci gól.

FCST U13: Lukošík – Balogh, Benkovský (C), Fojta, Hečko, Hruška, Kollár, Lošonský, Molnár, Polťák, Repáň, Slezák, Števík, Terenkov, Tittel

Góly: 28., 55. a 65. Fojta, 60. Hečko

Tomáš Kánik: „V zápase sa ukázalo, že nám pri držaní lopty stále chýba väčšia istota a trpezlivosť. Hráči sú schopní predviesť zaujímavé vedenie útoku, ale pri našej, niekedy až prehnanej snahe hrať rýchlo smerom dopredu, z toho vyplývajú zbytočné straty lopty. Do budúcna musíme hľadať optimálnu mieru medzi voľbou rýchleho a postupného útoku. Z hľadiska priebehu zápasu sme v závere prvého a v prvej polovici druhého polčasu súpera pustili do výrazného náskoku, ktorý sme následne aktívnejšou a sebavedomejšou hrou takmer dokázali zmazať.

AS Trenčín U12 10:3 (3:1) FC Spartak Trnava U12

Najmladší žiaci okúsili prvýkrát v tejto sezóne trpkú chuť prehry. S Trenčínom síce držali krok, keď polčas prehrávali len 3:1, avšak domácim sa s presnými zásahmi roztrhlo vrece, ktoré sa zastavilo až pri desiatich góloch. Na záver zápasu vsietili mladí Trnavčania dva góly a len kozmeticky upravili konečný výsledok.

FCST U12: Lehocký, Kostelný – Bartovič, Studený, Bohunický, Mišo, Ušák, Fajnor, Fehér, Pospíšil, Gerčák, Brestovanský, Augustín, Hrachovský, Bartaloš, Rakús, Lenghardt, Marčiš, Wahid

Góly: 20. Gerčák, 56. Brestovanský, 56. Pospíšil

Michal Babic: „V Trenčíne sme v prvom polčase podali kvalitný organizovaný výkon. Darilo sa nám eliminovať silné stránky súpera. Zápas bol prvý polčas vyrovnaný. Napriek tomu sa podarilo Trenčínu streliť 3 góly. V druhom polčase bol Trenčín oveľa silnejší na lopte a ľahšie sa dostával za chrbát našich obrancov. Nám sa nedarilo dostávať sa do zakončenia a vytvorili sme si veľmi málo šancí. V druhom polčase boli domáci lepším mužstvom a zaslúžene vyhrali. Ako trénera ma potešili výkon hráčov v prvom polčase. Škoda, že sme z neho nevyťažili viac a nepreniesli ho aj do druhého polčasu.