FC Spartak Trnava U19 2:2 (1:0) ŠK Slovan Bratislava U19

Najtypickejšie slovenské derby má svoj náboj aj medzi mládežníckymi kategóriami, najmä, keď sa jedná o tú najstaršiu. Do zápasu vstúpili lepšie práve naši hráči, keď sa po ich tlaku podarilo jednému z obrancov zraziť si loptu do vlastnej siete. Hosťujúci tím dokázal vyrovnať až v 64. minúte, no z remízového stavu sa dlho netešil, pretože o pár minút neskôr poslal domáce mužstvo opäť do vedenia Sabol z pokutového kopu. Spartakovcom sa darilo odolávať záverečnému nátlaku súpera, avšak v poslednej minúte prišlo nešťastné nariadenie penalty a hosťom sa podarilo uzavrieť stav zápasu na konečných 2:2.

FCST U19: Korčuška – Sekera, Kóša, Ďurina (C), Jendrek – Karhan, Ševčík (61. Domik), Baláž – Sabol, Kudlička (71. Foltýn), Majkút (89. Čiernik)

Góly: 7. vlastný, 70. Sabol z 11m

ŽK: Kudlička, Majkút, Foltýn

Michal Gašparík: „Do zápasu sme vstúpili aktívne a odmenou nám bol prvý gól už v 7. minúte. Hralo sa za silného vetra a škoda, že sme to nevyužili na náš ďalší gól. Hlavne nájazd Sabola na brankára volal po góle na 2:0. Po zmene strán mal Slovan výhodu vetra, ale darilo sa nám ho nepúšťať do zakončenia. Napriek tomu centrovaná lopta skončila gólom a Slovan vyrovnal. Nám sa opäť podarilo ísť do vedenia po odpískanom pokutovom kope. Na záver zápasu mal súper tlak, ale šance si nevytvoril. Vyzeralo to, že zápas dotiahneme do víťazného konca, ale v nadstavenom čase po centri rozhodca odpískal nastrelenú ruku a po pokutovom kope bola z toho pre nás iba remíza.“

Mladší dorastenci majú svoje zápasy odložené kvôli karanténe na jednej zo stredných škôl, ktorú naši hráči navštevujú.