FC Spartak Trnava U19 0:2 (0:0) MŠK Žilina U19

Z trojice dorastov išli do druhého polčasu s najnádejnejším výsledkom starší dorastenci. Krátko po výmene strán dostali v rozpätí siedmich minút dva góly a vzhľadom na to, že sa im žiadny nepodarilo streliť, o osude zápasu bolo rozhodnuté.

FCST U19: Vasiľ – Sekera (69. Jendrek), Ujlaky, Ďurina (C), Boledovič – Karhan, Baláž, Tvrdík (66. Čiernik) – Majkút (76. Sabol), Kotlár, Kudlička

ŽK: Baláž, Majkút

Michal Gašparík: „Na Žilinu sme si v domácom prostredí verili, ale dve štandardky nás stáli lepší výsledok. V prvom polčase sme Žilinčanov nepúšťali do zakončenia a vykrývali sme priestory, v ktorých vedia byť nebezpeční. Veľa lôpt sme dokázali odoberať, ale v prechodovej fáze to bolo slabšie a nevedeli sme sa výraznejšie presadiť. Z pohľadu defenzívy to bolo z našej strany v poriadku počas celého zápasu, ale chýbala nám nadstavba. Žilina napokon zlomila zápas na svoju stranu najskôr pekným priamym kopom z 30m a poistku pridala po rohovom kope.

MŠK Žilina U17 4:0 (3:0) FC Spartak Trnava U17

Najväčším rozdielom prehrala prostredná dorastenecká kategória. Tá prehrávala už do polčasu rozdielom triedy. Do druhého polčasu síce nastúpili spartakovci aktívne, avšak lopta skončila opäť v ich sieti. Trnavčanov môže mrzieť najmä nepremenená penalta a neuznaný gól z ofsajdu.

FCST U17: Kondé – Kumpan, Šarmír (C), Rusnák, Blaško (88. Terlanda) – Repa (86. Popelák), Šimek (74. Goleňa), Macho, Žitný (46. Kucharík), Kusý (46. Kurej) - Lenharčík

ŽK: Šimek

Roman Hudec: „Odohrali sme náročný zápas proti lídrovi, ktorý je navyše doma na umelej tráve extra silný. V úvode sme nevyužili dva rýchle protiútoky a namiesto toho, aby bolo v 5. minúte 0:2, bolo 1:0 v 12. minúte, kedy súper využil hneď prvú šancu. Góly sme dostali po individuálnych chybách, ktoré si budeme analyzovať. Druhý polčas sme zlepšili repressing, prechod do útočnej fázy a samotnú hra, výsledkom čoho bol neuznaný gól pre údajné postavenie mimo hry. Následne sme nepremenili ani pokutový kop, čo bolo frustrujúce. Výsledok mohol byť priaznivejší, no, bohužiaľ, sme neefektívni.“

MŠK Žilina U16 3:0 (1:0) FC Spartak Trnava U16

Po prvom polčase v zápase najmladších dorastov nebolo nič rozhodnuté. Domáci ale urobili dôležitý krok k výhre krátko po výmene strán, keď pridali druhý gól a v podstate rozhodli o osude zápasu. V záverečnej štvrťhodine ešte pridali gól z pokutového kopu. Kategória U16 si pripísala teda svoju prvú prehru, no aj napriek tomu im patrí druhá priečka, na ktorej majú o zápas menej.

FCST U16: Grúber – Šoóš, Hrivňák (60. Hodúr), Rýzek, Ďateľ – Horník (60. Ilavský), Stano (C), Kostolný (50. Kysucký) – Bilčík (58. Haberl), Dadík, Kmeť (50. Jelinek)

ŽK: Hrivňák

Peter Gaži: „V prvom polčase sme sa prezentovali pozornou defenzívou a snahou o rýchle prechodové úseky. Súper zakladal a viedol útoky, ale do vyložených príležitostí sa nedostával. Škoda smolne inkasovaného prvého gólu, keď centrovaná lopta hráča Žiliny skončila až v našej bráne. Naše dve veľké príležitosti zostali naopak nevyužité. V druhom polčase pokračovala dominancia Žiliny na lopte, kedy pridala druhý rozhodujúci gól a ku koncu zápasu tretí z pokutového kopu.