Najstarší dorastenci majú dohrávku 8. kola naplánovanú na 07.10. o 16:00 na pôde súpera.

FC Spartak Trnava U17 1:2 (1:1) MFK Zemplín Michalovce U17

Futbalisti kategórie U17 predviedli katastrofálny vstup do zápasu, keď prakticky hneď od úvodu prehrávali, pretože inkasovali po pár sekundách z prvej akcie Michaloviec. Po zlom vstupe do stretnutia sa ale dokázali pozviechať a do druhého polčasu sa išlo po góle Šimeka za vyrovnaného stavu. Po výmene strán sa z ojedinelého útoku podarilo rozvlniť sieť hosťom a kvôli neúspešnému dobýjaniu michalovskej brány sa do konca zápasu stav už nezmenil.

FCST U17: Kondé – Ferenčík, Šarmír (C), Rusnák (61. Gulán) – Blaško, Repa, Kucharík (67. Goleňa), Šimek, Macho (67. Kurej) – Žitný (77. Malovec), Lenharčík (61. Kusý)

Góly: 18. Šimek

Roman Hudec: „Vedeli sme, že nás čaká veľmi defenzívny súper, čo sa potvrdilo. Mrzí nás, že sa na niečo chystáme a dostaneme gól v 1. minúte po individuálnej chybe. Súper sa okamžite zatiahol do veľmi defenzívneho postavenia a nám sa ťažko hralo smerom do ofenzívy. Aj keď sme mali dobré držanie lopty a opticky hernú prevahu, šanci bolo minimum. Opäť sa potvrdilo, že proti súperovi, ktorý nechce extra hrať, sa nám hra veľmi ťažko. Škoda výsledku, nakoľko sme si nezaslúžili prehrať. Na záver sme vyvinuli tlak, ale chýbala nám energia. Po 10-dňovej karanténe, po ktorej sme mali iba dve tréningové jednotky, to bolo veľmi slušné.

FC Spartak Trnava U16 4:1 (1:0) MFK Zemplín Michalovce U16

Najmladší dorastenci odplatili svojmu súperovi prehru ich staršej dvojičky, keď ich s prehľadom porazili rozdielom triedy 4:1. O svojej výhre rozhodli v podstate za 5 minút, keď sa najprv presadili v 38. minúte zásluhou Kmeťa a hneď po výmene strán v 41. a 43. minúte strelili gól Dadík s Bilčíkom. Hostia síce skorigovali, no definitívnu bodku za zápasom dal po pár desiatkach sekúnd na ihrisku striedajúci Kysucký. U16 je aktuálne na druhej priečke, kde má o jeden zápas menej ako vedúca Žilina, na ktorú strácajú Trnavčania 4 body. Spartak ako jediný tím tabuľky zatiaľ neprehral.

FCST U16: Grúber – Šoóš, Hrivňák (C), Rýzek, Ďateľ – Horník (66. Mundok), Stano (66. Kovár), Kostolný (56. Kysucký) – Bilčík, Dadík (66. Ilavský), Kmeť (51. Jelinek)

Góly: 38. Kmeť, 41. Dadík, 43. Bilčík, 58. Kysucký

Peter Gaži: „Odohrali sme dobrý zápas vo vysokom tempe. Prvý polčas bol súper v optickom tlaku, prečísloval nás v istom priestore. Dôležitý gól strelil v závere polčasu Kmeť, ktorý sa po prvýkrát predstavil v základnej zostave. Cez polčas sme pristúpili k systémovej zmene, aby sme zabránili súperovým prečísleniam. Po troch minútach sme pridali dva góly a zápas do konca kontrolovali. Teší ma zlepšená efektivita, keď sme v posledných dvoch zápasoch strelili 9 gólov. Tak isto aj to, že sme jediné družstvo v lige bez prehry.

Najbližší zápas odohrajú dorasty už v sobotu 19.09. Doma sa predstaví najstaršia mládežnícka kategória, a to o 11:00 na Slávii. V rovnakom čase, ale na ihrisku súpera sa odohrá zápas hráčov U17. O 13:15 začína priamy súboj o čelo tabuľky v kategórii U16.