Po Savvidisovi, ktorý už stihol odohrať aj svoj prvý zápas za Spartak, prichádza aj pravý obranca z Grécka Dimitrios Konstantinidis. Aj on je odchovancom PAOK Solún, no hrával aj v Omónii Nikózia, v talianskej Brescii, Arise Solún a posledný polrok pôsobil v slovenskej lige v Michalovciach. Má na svojom konte 17 zápasov v mládežníckych reprezentáciách Grécka a za PAOK sa predstavil aj v Európskej lige. V roku 2015 hral aj v odvetnom zápase 3. predkola proti Spartaku Trnava, kde dokonca v Zlatých Moravciach skóroval.

„Som pravý obranca a za celú svoju kariéru som dal možno štyri-päť gólov, z toho polovicu proti Trnave. Okrem spomínaného zápasu som dal gól aj v minulej sezóne v drese Michaloviec. Musím to zmeniť a dať teraz nejaký gól aj za Spartak, aj keď mojou prvoradou úlohou je im zabraňovať,“ smial sa Dimitrios, keď mu pripomenuli, že sa podieľal na vypadnutí Trnavy z pohárovej Európy pred piatimi rokmi. Teraz to chce odčiniť a bojovať za červeno-čierne farby. „Som rád, že prichádzam do veľkého klubu. Videl som krásny štadión, len škoda, že nebude môcť byť počas zápasov zaplnený. Každopádne, teším sa na novú výzvu a verím v dobrú sezónu.“

V Spartaku sa tak aktuálne stretnú dvaja odchovanci PAOK Solún, čo im môže pomôcť v rýchlejšej adaptácii v trnavskom klube. „Je isto lepšie prísť do tímu, kde už niekoho poznáte. S Kyriakosom Savvidisom sme spolu už v štvrtom mužstve a je to môj dobrý priateľ. Za dôležité považujem, aby sme v kabíne a v tíme boli všetci ako jedna rodina, bez ohľadu, či je niekto Grék, Slovák alebo z inej krajiny,“ povedal Konstantinidis.

Vzhľadom na to, že prestupové okno je stále otvorené, nie sú vylúčené ešte ďalšie menšie zmeny v kádri smerom von či dnu.