Marián Šarmír už nie je trénerom A-mužstva Spartaka Trnava. Po zápase so Slovanom Bratislava sa vzájomne obe strany dohodli na ukončení jeho pôsobenia na lavičke prvoligového mužstva. Dôvodom výmeny na trénerskej lavičke sú neuspokojivé výsledky a predvádzaná hra v ostatných zápasoch.

Marián Šarmír prevzal mužstvo pred reštartom minulej sezóny a doviedol Spartak na 4. miesto tabuľky. V baráži o Európsku ligu najskôr jeho zverenci vyradili Trenčín, no vo finále podľahli Ružomberku. V tejto sezóne začal Spartak dvoma víťazstvami, no potom v štyroch zápasoch nevyhral a v posledných troch neskóroval. Za odvedenú prácu, najmä v ťažkom období v minulej sezóne, si zaslúži poďakovanie.

„Ďakujem klubu za prejavenú dôveru. Vidím, že mužstvo potrebuje v tomto období nejaký impulz, a preto sme usúdili, že zmena trénera by ho mohla priniesť,“ povedal Marián Šarmír.

Jeho nástupcom sa stane 50-ročný Norbert Hrnčár, ktorý povedie mužstvo už v pohárovom zápase vo Zvončíne. Hrnčár bol v minulej sezóne na lavičke AS Trenčín, predtým viedol v našej lige Ružomberok, Myjavu aj Banskú Bystricu, v českej lige trénoval Karvinú.