SDM Domino U15 1:7 (0:2) FC Spartak Trnava U15

V zápase najstarších žiakov bol náskok Trnavy po polčase len dvojgólový. Po výmene strán naši hráči zapli motory na plné obrátky a nastrieľali súperovi hneď päť presných zásahov. Hetrikom sa blysol Alex Karhan.

FCST U15: Hollósy (41. Tanečka) – Kalman (41. Šadibol), Bartoš (C), Karhan, Adamkovič – Trello (51. Benedikovič), Špačinský (41. Basár), Bukovský (51. Moravčík) – Molnár (64. Hrčka), Prikryl (41. Nagy), Turoň

Góly: 7. Adamkovič, 15. Molnár, 43., 48. a 71. Karhan, 64. a 74. Basár

Patrik Malý:V zápase proti domácemu Dominu bolo naším cieľom byť dominantný na lopte, z čoho sme si chceli postupným útokom vytvoriť kvalitné príležitosti na zakončenie. Tieto predpoklady sme splnili, čoho výsledkom je i 7 vstrelených gólov do siete súpera. Konkrétne nás potešili najmä situácie, ktoré sme riešili v tréningovom procese. Na jednej strane si pochvalu zaslúžia všetci chalani za plnohodnotný a koncentrovaný výkon, na strane druhej treba pokračovať skromne v práci od zápasu k zápasu a nelietať zbytočne v oblakoch. Verím, že chlapci budú i naďalej pracovať v nastolenom trende.

SDM Domino U14 0:2 (0:1) FC Spartak Trnava U14

Výsledkovo najvyrovnanejší zápas odohrali žiaci z kategórie U14. V tomto zápase padlo po jednom góle v každom polčase. Obidva strelili Trnavčania, a preto zvíťazili 0:2. Výsledok mohol byť však vyšší, to by ale museli nepremenené šance skončiť v sieti. Spartak je aktuálne na samej špici tabuľky, kde má suverénne skóre 15:1.

FCST U14: Labaj (36. Fenes) – Kováč, Pristach, Velický (C), Molnár (44. Turanský) – Ležák, Kubovič (44. Baláž), Fehér (36. Nikolaj) – Kopaj, Podolinčiak, Ptačín (36. Bohmer)

Góly: 35. Podolinčiak, 60. z 11m Pristach

Ivan Čulák: „V druhom majstrovskom zápase sme opäť ukázali hernú dominanciu. Veľká škoda, že sme nepremenili gólové šance, ktoré sme si vypracovali, určite sme si zaslúžili vyššie číslo vstrelených gólov. Chcel by som chlapcov opäť pochváliť za predvedenú hru, ukázali veľkú kvalitu na lopte či už ako tím, alebo ako individuality. Verím, že si celý tím udrží pozitívnu iskru a zápal k hre nie len do ďalších zápasov, ale hlavne do tréningového procesu.“

FC Spartak Trnava U13 7:4 (4:2) SDM Domino U13

Kategóriu U13 čakala už v 4. minúte neľahká úloha, a to otáčať výsledok zo stavu 0:2. To sa im podarilo na výbornú a už v 10. minúte bolo vyrovnané. Naši futbalisti sa dokázali dostať do vedenia o 2 góly, kedy síce súper dvakrát znížil skóre na rozdiel gólu, avšak v poslednej desaťminútovke sa definitívne naklonili misky váh na stranu Trnavy.

FCST U13: Lukošík, Riegel - Balogh, Benkovský (C), Daniel, Fojta, Hečko, Hruška, Kollár, Marčiš, Molnár, Polťák, Števík, Terenkov, Tittel

Góly: 8. a 68. Polťák, 10. Števík, 20. Balogh, 31. a 47. Terenkov, 61. Fojta

Tomáš Kánik: „Na začiatku zápasu sme inkasovali dva rýchle góly, na ktoré hráči dobre zareagovali a ešte do polčasu sa prezentovali viacerými situáciami, z ktorých sa nám podarilo skórovať. V druhom polčase sme zbytočnými stratami lôpt zápas zdramatizovali. Zlepšiť musíme určite držanie lopty na súperovej polovici ihriska.

FC Spartak Trnava U12 25:3 (10:2) SDM Domino U12

Najmladší žiacky tím vo svojom majstrovskom zápase jasne zvíťazil vysoko 25:3. Strelecky sa presadilo takmer celé mužstvo, dokonca aj brankár Félix Kostelný. Po druhom zápase sú spartakovci na druhej priečke s impozantným skóre 40:8.

FCST U12: Kostelný, Lehocký – Bartovič, Studený, Bohunický, Mišo, Ušák, Wahid, Turcár, Lenghardt, Fajnor, Fehér, Fraňo, Pospíšil, Gerčák, Brestovanský, Augustín, Hrachovský, Bartaloš

Góly: 4. Lenghardt, 7., 23. a 33. Gerčák, 9. a 37. Pospíšil, 11. a 39. Fraňo, 13. a 68. Hrachovský, 15. Brestovanský, 16. Turcár, 18., 42. a 63. Augustín, 22. a 40. Wahid, 44. Bohunický, 50. a 51. Studený, 55. a 56. Bartaloš, 62. Ušák, 67. Mišo, 69. Kostelný

Martin Babic: „Na jednom ihrisku sme hneď od úvodu dominovali v každej hernej činnosti a dostávali sme sa do množstva streleckých príležitostí. Na druhom ihrisku bol herný prejav mužstiev vyrovnanejší. V úvode nám robili starosti rýchli krajní hráči súpera. Postupne sme túto zbraň eliminovali, zlepšovali sme aktivitu, prácu s loptou a začali sme si vytvárať strelecké príležitosti. Tie však často končili na dobre chytajúcej brankárke súpera, na konštrukcii bránky alebo vedľa. Výsledok zápasu mohol byť ešte jednoznačnejší. Viacerí hráči ukázali zlepšené výkony. Počas týždňa budeme musieť zapracovať na kvalitnejšom zakončení.“

Ďalší program žiackej ligy je stanovený na nedeľu 06.09. Doma na Slávii budú hrať staršie tímy, konkrétne o 10:00 U15 a o 12:00 U14. Von vycestujú mladší žiaci, kde o 10:00 bude hrať kategória U13 a o 11:30 U12. Súperom všetkých žiackych tímov bude FK Senica.