FC Spartak Trnava U15 5:1 (1:1) FK Inter Bratislava U15

Po prvom polčase zápasu najstarších žiakov bol stav nerozhodný 1:1. Po výmene strán zobral do vlastnej réžie všetko Martin Ostrovský a v rozpätí od 41. do 46. minúty nastrieľal hneď 4 góly, a tak zariadil napokon pohodlnú výhru svojho tímu.

FCST U15: Lopašovský (54. Hollósy) – Čavojský (54. Moravčík), Kalman, Bartoš (C), Karhan (54. Bujzaš), Adamkovič (54. Nagy), Trello (47. Basár), Šadibol (41. Prikryl), Špačinský (47. Benedikovič), Ostrovský, Turoň

Góly: Špačinský 15., Ostrovský 41., 44., 45. a 46.

Patrik Malý: „V prvom polčase sme zachytili úvod stretnutia, kde sme súpera vysokým napádaním donútili urobiť množstvo chýb, z čoho pramenilo dostatočné množstvo príležitostí. Tieto príležitosti sme však nevyužili. Využil ju až Špačinský, ktorý strelou spoza pokutového územia k bližšej tyči prekvapil súperovho brankára. V druhej časti prvého polčasu sme však znížili intenzitu našej hry, z čoho pramenil i vyrovnávajúci gól súpera po štandardnej situácii. Úvod druhého polčasu bol fantastický, kde v priebehu šiestich minút vsietil Ostrovský 4 góly. Zbytok zápasu sme držali loptu na nohe, súpera sme do ničoho nepúšťali, naopak my sme si vytvorili množstvo ďalších príležitostí. Celkovo sme však spokojní so vstupom do súťaže a verím, že sme sa pozitívne naladili do ďalších zápasov.

FC Spartak Trnava U14 13:1 (7:0) FK Inter Bratislava U14

Úvodné kolo vyšlo kategórii U14 podľa predstáv. Už v 11. minúte vyhrávali 4:0 a išli si pre pohodlné víťazstvo. Trnavčania mali dvoch trojgólových strelcov. Prvým bol Bukovský, ktorý dokázal skompletizovať hetrik za 13 minút. V druhom dejstve sa k nemu pridal Kubovič.

FCST U14: Halada (36. Fenes) – Kováč, Pristach, Farkaš (C), Molnár (36. Turanský), Ležák (36. Fehér), Kubovič, Priecel, Kopaj (36. Ptačín), Nikolaj (36. Podolinčiak), Bukovský (36. Böhmer)

Góly: Kopaj 1., Nikolaj 2., Kubovič 9., 56. a 62., Bukovský 11., 22. a 24., Pristach 32., Ptačín 41., Podolinčiak 51., Turanský 60., Priecel 64.

Ivan Čulák: „“V prvom majstrovskom zápase chlapci splnili do bodky všetko, čo sme si povedali. Napriek tomu, že už v 55. sekunde zápasu sme viedli 2:0, hráči nepoľavili, za čo im patrí obrovská pochvala. Bolo na každom jednom vidieť obrovské nasadenie, aj keď zápas bol už cez polčas rozhodnutý. Chcel by som všetkých svojich hráčov pochváliť za predvedenú hru a hlavne psychické nastavenie na zápas.“

FK Inter Bratislava U13 6:4 (2:0) FC Spartak Trnava U13

Jediný žiacky tím, ktorý v prvom kole neuspel boli hráči z kategórie U13. Po polčase bol rozdiel o 2 góly a presne o toľko skončil výsledok aj na konci zápasu. Nepomohli ani tri presné zásahy Jakova Terenkova.

FCST U13: Lukošík – Riegel, Balogh, Benkovský, Daniel, Fojta, Hečko, Hruška, Kollár, Lošonský, Molnár, Polťák, Repáň, Slezák, Sobota, Števík, Terenkov, Tittel

Góly: Hečko 40., Terenkov 50., 62., 70.

Tomáš Kánik: Zápas nám po všetkých stránkach absolútne nevyšiel. Nepodarilo sa nám vôbec preniesť dobré veci z predchádzajúcich zápasov, k tomu sme pridali veľa chýb v obrane a pomalú prácu s loptou. Súper si svoje víťazstvo plne zaslúžil. Teraz je iba na nás, ako zareagujeme v týždni a či v najbližšom zápase ukážeme podstatne zlepšený výkon.

FK Inter Bratislava U12 5:15 (1:5) FC Spartak Trnava U12

V zápase najmladších žiakov padlo podľa očakávaní veľa gólov. Spartak Trnava bol v zápase lepším tímom, a preto zvíťazil s prehľadom o 10 gólov.

FCST U12: Kostelný – Marčiš, Augustín, Bartoviš, Bohunický, Brestovanský, Fajnor, Fehér, Fraňo, Gerčák, Hrachovský, Mišo, Pospíšil, Studený, Turcár, Ušák, Wahid, Lehocký, Rakús

Góly: Studený 15. a 31., Ušák 17., Wahid 25., Mišo 29., Brestovanský 30. a 46., Bartovič 34., Gerčák 38., 44. a 58., Fajnor 47., Hrachovský 51. a 58., Augustín 56.

Michal Babic: „S Interom Bratislava sa zápas odohrával väčšinou pred bránou súpera. Napriek tomu sme sa dlhšiu dobu nevedeli dostať do zakončenia. Hralo sa v našej kategórii prvýkrát na ofsajdy, čo nám vo finálnej fáze robilo značné problémy. Postupne sme sa s tým vyrovnali a prelomili domáce hradby. Postupom času sme svoj náskok zvyšovali. Potešili výkony viacerých hráčov a zároveň aj hráčov, ktorí za nás nastúpili z mladšej kategórie.“

Druhé kolo sa odohrá v nedeľu 30.08. proti SDM Domino. Na Slávii budú hrať mladší žiaci. U13 začína svoj zápas o 10:00, hneď po nich o 11:30 hrajú hráči U12. Starší žiaci cestujú na pôdu súpera, kde najprv o 12:00 odohrajú duel futbalisti U15 a o 14:00 aj ich mladšia dvojička.