V Dunajskej Strede sa hral šláger kola, keď sa v priamom súboji o líderskú pozíciu stretol vedúci DAC s druhým Spartakom. Naposledy v závere základnej časti minulej sezóny tam Spartak potreboval vyhrať a aj sa mu to po Sobczykovom góle podarilo. Tentoraz boli domáci úspešnejší a zvíťazili 2:1. Kým Dunajská Streda kráča ligou bez straty bodu, pre Trnavu to bola prvá prehra v sezóne.

„Zápas to bol pre diváka asi dobrý, škoda, že nie je takých viacej v lige. Malo to grády, len s nešťastným koncom pre nás. Prvý polčas sme hrali dobre takticky a Dunajská Streda s tým mala trocha problém. Síce sme dostali gól, ale ten ide na vrub individuálnej kvality Ramireza, keď to urobil geniálne. Škoda, že sme v druhom polčase menej dodržovali to, čo sme si povedali a nezvládli sme to ako v prvom polčase. Opäť ale rozhodol Ramirez, no možno ani on nechápe ako to pri druhom góle trafil. Škoda, že práve dnes mal svoj deň,“ zhodnotil zápas trnavský kapitán Dobrivoj Rusov.

Až do úvodného gólu hrali spartakovci príliš opatrne, no potom sa naštartovali, do prestávky boli nebezpečnejší a Pačinda zaslúžene vyrovnal, keď zužitkoval ideálnu prihrávku od Yaoa. „Ja som si tam nabiehal, máme to z tréningu nacvičené, pekne ma našiel a pre mňa to už bola jednoduchá situácia. V prvom polčase sme mali nebezpečnejšie strely ako domáci. Ja som mal dobrú strelu, aj Jano Vlasko, škoda, lebo keby sme dali ešte jeden gól, mohli sme mať aj nejaký bod. Radšej by som bral tri body ako to, že som dal gól, ale čo už. Musíme dať hlavy hore, čaká nás ďalší zápas doma so Sereďou a ten musíme zvládnuť.“ Erik Pačinda si dobré futbalové meno urobil práve v Dunajskej Strede, no tentoraz ho v hosťujúcom drese častovali diváci na vypredanom štadióne piskotom, a hoci pokrikom sme nerozumeli, zrejme lichotivé neboli. „Teraz som v Trnave, Spartak je moje mužstvo, som profesionál. Pre mňa to však bola pozitívna motivácia. Ja sa v takých situáciách vyžívam a na výkone mi to trošku pomohlo. Odohrali sme dobrý zápas, škoda, že sme nezískali bod. Treba priznať, že nemáme také kvalitné mužstvo, ani lavičku ako má Dunajská a v posledných dvadsiatich minútach už nám aj odchádzali sily,“ zhrnul zápas s chladnou hlavou Pačinda.

Hrdinom zápasu sa mohol stať Dobrivoj Rusov, ktorý v čase narastajúceho tlaku domácich chytil penaltu Davisovi. „Už mám z nich mišung, aj sa mi o hráčoch sníva. Penaltu mi kopali Kalmár, Davis či Kružliak. Už to nie je o tom, že mi ide niekto kopať penaltu prvýkrát a všetky kope rovnako. Je to viac hra hlavou, Pali Kamesch mi poradil jeden trik, ktorý on robieval a dnes mi vyšiel, tak mu musím poďakovať,“ povedal Dobo, ktorý veril, že to mohol byť zlomový okamih zápasu. „Veril som, no ja som veril aj pred zápasom, že by bolo úplne rozprávkové, keby sme tu vyhrali a boli by sme prví v tabuľke. Pre brankára je dobré, keď chytí penaltu, aj mužstvo to nakopne, no kvalita Ramireza dnes rozhodla.“

Už sme si zvykli, že v prípade potreby Dobo posilňuje ofenzívnu snahu Spartaka aj v šestnástke súpera. Bolo by to však asi príliš neskutočné, keby sa mu podarilo chytiť penaltu a ešte aj vsietiť gól v samom závere. Sám to berie skôr ako pokus o náhodu, ktorá raz môže vyjsť. „Je to jeden hráč v šestnástke navyše, ale nemám také schopnosti ako útočník, ani taký tajming či zakončenie. Je to skôr o náhode, ale možno v nejakom dôležitom zápase to tam padne.“

Hráči Spartaka teda prvýkrát v sezóne prehrali, no uvedomili si, že bod z Dunajskej Stredy bol menej dostupný ako chýbajúce dva z domáceho zápasu s Pohroním. „Mrzí nás, že sme sezónu nezačali v plnej sile. Prišli hneď od úvodu zranenia, Yusuf ešte nemohol hrať. Napriek tomu sme vyhrali prvé dva zápasy, no v kompletnom zložení by sme zvládli aj duel s Pohroním. Ten sme veľmi chceli vyhrať a na deväť bodov v tabuľke by sa pozeralo lepšie,“ povedal Dobrivoj Rusov a so spoluhráčmi budú chcieť stratené body dobehnúť v domácom dueli so Sereďou, ktorý bude v sobotu 29. augusta od 19. hodiny na Štadióne Antona Malatinského.