FC Spartak Trnava U15 5:0 (0:0) FC Petržalka U15

Najstaršia žiacka kategória sa na ligu naladila na výbornú. Po prvom polčase bol síce stav nerozhodný, avšak po výmene strán dokázali mladí spartakovci nastrieľať súperovi 5 gólov a v generálke na ligu tak pohodlne vyhrali.

FCST U15: Lopašovský – Kalman, Turoň, Bartoš, Karhan, Ležák, Adamkovič, Trello, Šadibol, Ostrovský, Špačinský (Tanečka, Čavojský, Suchoň, Prikryl, Basár, Nagy, Bujzaš, Benedikovič)

Góly: Prikryl 2, Trello, Benedikovič, Ostrovský

Patrik Malý: „Týmto zápasom sme zavŕšili krátku letnú prípravu a budúci týždeň už odohráme prvé ligové kolo v domácom prostredí. V zápase s veľmi kvalitným súperom sme zachytili úvod stretnutia, pričom sme si vytvorili dostatok zaujímavých príležitosti, ktoré sme, žiaľ, nevyužili. Potom však nastala z našej strany zaspatá 15-minútovka, počas ktorej sme pôsobili veľmi neorganizovane a robili sme veľmi veľa chýb. V druhom polčase sme sa však vrátili k našej hre, využili sme naše príležitosti a súpera sme do ničoho výrazného nepustili. Potešili aj krásne góly. Mrzí nás však nepríjemné zranenie Davida Suchoňa, ktorému želáme čo najrýchlejší návrat na trávniky.“

FC Spartak Trnava U14 2:1 (2:0) FC Petržalka U14

Ich o rok mladšia dvojička dokázala taktiež zvíťaziť. V tomto prípade takisto dominovali Trnavčania, no výsledok je o niečo mierumilovnejší. Mohlo to byť však inak, keby naši hráči využili viacero dobrých gólových príležitostí.

FCST U14: Halada – Molnár, Farkaš, Kožuský, Böhmer – Ležák, Kubovič, Nikolaj – Priecel, Podolinčiak, Ptačín (Labaj, Baláž, Baranovič, Fehér, Kopaj)

Góly: Priecel, Podolinčiak

Ivan Čulák: „Zápasový výsledok môže naznačovať, že zápas bol vyrovnaný, ale na ihrisku to vôbec tak nebolo. Po úvodnej „oťukávačke” so súperom sme po celý zápas jasne dominovali, čo sme pretavili v prvom polčase do dvoch gólov. Zápas sme plne kontrolovali, vyhrávali sme väčšinu súbojov a ukázali sme aj lepšiu prácu s loptou či už ako jednotlivci, alebo tím. Oba góly sme dali po postupnom útoku, ktorý začal u nášho brankára. Určite to bol dnes náš najlepší a najorganizovanejší výkon od začiatku letnej prípravy. Hostia korigovali skóre v samom závere zápasu z priameho kopu. Mrzí ma len množstvo nepremenených šancí, určite sme si zaslúžili vyhrať väčším rozdielom.“

Kategória U13 odohrala rovno 2 prípravné zápasy. Okrem zápasu s Petržalkou, ktorý skončil najtesnejšou prehrou 2:1, nastúpili zverenci Tomáša Kánika aj proti odvekému rivalovi zo Slovana Bratislava. Aj v tomto prípade sa zrodil výsledok o jeden gól, avšak tentokrát v náš prospech. V oboch prípadoch patril našim hráčom najmä prvý polčas.

ŠK Slovan Bratislava U13 3:4 (0:4) FC Spartak Trnava U13

FCST U13: Lukošík, Riegel; Balogh, Benkovský, Daniel, Fojta, Hečko, Hruška, Kollár, Molnár, Repáň, Slezák, Sobota, Števík, Terenkov, Tittel

Góly: Terenkov 2, Hečko, Fojta

FC Petržalka U13 2:1 (0:1) FC Spartak Trnava U13

Góly: Hečko

Tomáš Kánik: „Posledný víkend pred začiatkom súťaže nás otestovali dvaja kvalitní súperi. Prvé polčasy sme ešte zvládli na dobrej úrovni, kde sme boli aj dostatočne efektívni v zakončení. V druhých polčasoch už sme neboli schopní udržať tempo a súperi to využili. Od začiatku sezóny máme za sebou náročné obdobie, kde chalani intenzívne trénovali a odohrali veľa zápasov. Tešíme sa na ďalšie výzvy, ktoré nás budú čakať už v ligovej súťaži. Cieľ do zápasov ale zostáva rovnaký bez ohľadu na to či ide o prípravný, alebo ligový zápas, a to prezentovať individuálnu kvalitu hráčov a zapájanie vedomej spolupráce skupín hráčov pri riešení útočných aj obranných úloh.“

FC Petržalka U12 14:12 (8:2) FC Spartak Trnava U12

Najmladší žiaci mali po polčase veľmi náročnú úlohu. Prehrávali o 6 gólov a mali čo robiť, aby vývoj zápasu zmenili. V druhom polčase síce dokázali streliť 10 gólov, ale aspoň na remízu to nestačilo.

FCST U12: Pavelka – Fehér, Fajnor, Bartovič, Fraňo, Zemko, Brestovanský, Augustín, Hrachovský

Kostelný – Bohunický, Pospíšil, Studený, Mišo, Ušák, Wahid, Turcár

Martin Babic: „Prvý polčas nám nevyšiel podľa predstáv. Nedarilo sa nám vychádzať z pressingu, rýchlo sme strácali lopty a súper mal aktívnejší pohyb. Do druhého polčasu sme prišli oveľa lepšie pripravení, zlepšili sme prihrávkovú činnosť a naša hra nadobudla iný rozmer. Prechodová fáza sa zrýchlila a chalanom stúpalo sebavedomie pri každom kontakte s loptou. Výsledkom bolo viacero pekných priamočiarych akcií.“

Žiacke tímy začínajú cez víkend v nedeľu 23.08. ligový kolotoč. Starší žiaci nastúpia na domácej pôde na Slávii proti Interu Bratislava s časom výkopu o 10:00 (U15), respektíve o 12:00 (U14). Mladší žiaci vycestujú do Bratislavy, kde proti rovnakému súperovi nastúpia najprv o 10:00 (U13) a potom o 11:30 (U12).