FC Spartak Trnava U19 1:2 (0:1) FK Železiarne Podbrezová U19

V zápase najstarších dorastov o všetkom podstatnom rozhodli pokutové kopy. Hostia premenili obidve svoje šance, naopak domáci svoju príležitosť z bieleho bodu nepremenili.

FCST U19: Vasiľ – Sekera, Boledovič (46. Jendrek), Ujlaky, Ďurina (C) – Baláž, Klačman (46. Tvrdík), Domik (46. Karhan) – Kotlár, Majkút (67. Sabol), Kudlička (75. Čiernik)

Góly: Jendrek 51.

ŽK: Vasiľ, Ďurina

Michal Gašparík: „Tento zápas sa nám od začiatku nedarilo dostať do tempa a kvalitovo sa presadiť. Súper išiel do vedenia z pokutového kopu. My sme sa tesne pred polčasom mohli vrátiť do zápasu taktiež z pokutového kopu, ale nedali sme. Druhý polčas, po viacnásobnom prestriedaní,sme začali aktívne a podarilo sa nám aj vyrovnať. V čase, keď už sa lámal zápas a vyzeralo to, že ho zlomíme na svoju stranu, pretože sme boli aktívnejší, tak Podbrezová znovu mala pokutový kop, ktorým rozhodla tento zápas.“

FK Železiarne Podbrezová U17 3:1 (2:0) FC Spartak Trnava U17

Podbrezovej sa podarilo našich futbalistov zaskočiť na výbornú, keď sa domáci dostali do vedenia už po pár sekundách. Trnavčania sa z gólu v prvej minúte nedokázali ideálne spamätať a do polčasu prehrávali o 2 góly. Inkasovali aj tretíkrát a gól Lenharčíka bol len kozmetickou úpravou konečného výsledku.

FCST U17: Amrich – Ferenčík, Šimek (C) (73. Malovec), Blaško, Rusnák – Kucharík (57. Terlanda), Žitný, Macho – Goleňa (46. Kusý), Kurej (57. Lenharčík), Repa

Góly: Lenharčík 71.

Roman Hudec: „Hneď v úvodnej minúte sme inkasovali úplne zbytočný gól, čo nám narušilo plán aj sebadôveru. V prvom polčase sme boli po góle veľmi nervózni s ľahkými stratami lôpt, naopak súper bol po góle sebavedomý. Do druhého polčasu sme zmenili základný herný systém, dostali sme sa oveľa viac do hry a cieľom bolo dať rýchly gól. Súpera sme dostali pod tlak, ale na opačnej strane sa mu otváral priestor na rýchle protiútoky. Čo využil pri našej otvorenejšej defenzíve. Výkon je pre nás sklamanie, hlavne z dôvodu bezemočného výkonu. Jediný hráč, ktorý si zaslúži pochvalu, je o rok mladší Blaško.“

FK Železiarne Podbrezová U16 1:3 (1:2) FC Spartak Trnava U16

Ako jedinému dorasteneckému tímu sa podarilo zvíťaziť tomu najmladšiemu. Kategórii U16 sa podarilo streliť tri góly aj v druhom zápase a vďaka tomu vyhrali pohodlne 1:3. Gólová poistka Trnavy prišla v čase, kedy domáci hrali bez vylúčeného hráča.

FCST U16: Grúber – Ďateľ, Šoóš, Rýzek, Hodúr – Horník, Stano (69. Ilavský), Kostolný (73. Kovár) – Haberl (66. Kmeť), Dadík (66. Író), Bilčík (73. Kysucký)

Góly: Hodúr 20., Dadík 34. z 11m, Író 74.

ŽK: Rýzek

Peter Gaži: „Proti družstvu s kvalitnými individualitami sme zaslúžene vyhrali. Súpera sme počas zápasu do gólovej príležitosti nepustili. Škoda zbytočného gólu na 2:1 po chybe v komunikácii dvojice našich hráčov. Zápas sme si zbytočne zdramatizovali. Do tejto situácie sme mali viaceré dobré príležitosti, ak by sme ich využili, mohlo byť rozhodnuté už do polčasu. Dôležitý gól na 3:1 padol po peknej útočnej hernej kombinácii, na konci ktorej bola dvojica striedajúcich hráčov. Z posledných troch zápasov máme skóre 13:2, napriek tomu musíme zostať pokorní a pracovať v tréningovom procese ešte intenzívnejšie a efektívnejšie.“


Tretie kolo odohrajú dorastenci proti rovesníkom z Nitry. Najstaršia kategória vycestuje na pôdu súpera. Výkop je stanovený na sobotu o 11:00. V rovnakom čase, akurát na domácom ihrisku, bude hrať dorast U17. Najmladší dorastenci odohrajú svoj zápas poslední, teda o 13:15.