Futbalisti Spartaka zavŕšili prvý týždeň prípravy prípravným dvojzápasom. Hralo sa v obci Priechod pri Banskej Bystrici, kde duely zapadli do osláv výročia organizovaného futbalu. V prvom zápase spartakovci zdolali Poprad a v druhom remizovali s Pohroním.

Trnava – Poprad 2:0 (2:0)

Góly: 14. Olejník, 18. Gembický
SPARTAK: Rusov - Sekera (76. Boledovič), Kóša, Tumma, Mihálek - Richter, Jakúbek (68. Baláž) - Hambálek (75. Majkút), Gembický, Johnson – Olejník.

Marián Šarmír (tréner Trnavy): „V prvom zápase dostali od začiatku príležitosť mladí hráči, ktorí určite nesklamali. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, vysoké napádanie, darilo sa nám získať veľmi veľa lôpt ešte na súperovej polovici. Dostávali sme sa aj do zakončenia a dvakrát sme skórovali, takže som bol spokojný. Druhý polčas už sa prejavila únava z celého týždňa, kde už to nebolo ako v prvej štyridsaťpäťminútovke, ale chalani to zvládli a musím ich za výkon pochváliť.“

Trnava – Pohronie 1:1 (1:0)

Gól Trnavy: 40. Grič

Takáč - Turňa (30. Kotlár), Mihál, Anthony, Václav - Benovič, Grič - Cabral, Vlasko, Yao - Pačinda (70. Hambálek).

Marián Šarmír (tréner Trnavy): „Zápas s Pohroním mal veľmi slušnú úroveň v tejto fáze prípravy. V prvom polčase sme mali niekoľko šancí, ktoré sme však nevyužili. V útočnej fáze nám vyšlo zopár pekných vecí, no v obrane sa vyskytli chyby, najmä v rozohrávke, kde nám to trvalo miestami veľmi dlho. Neriešili sme to kolmo a priamočiarejšie. V druhom polčase sme pozmenili systém, vypracovali sme si štyri čisté gólové šance, ktoré sme však opäť nevyužili. Ak by ten zápas skončil 4:1, nikto by nemohol nič povedať, ale na keby sa nehrá a my sme inkasovali z pokutového kopu. Každopádne, s výkonom som spokojný, vzhľadom na to, že to bol prvý zápas a tí chalani hrali pokope po prvý raz. Turňa si zranil triesla ešte v prvom polčase, radšej sme ho striedali. Zajtra budú mať chlapci voľno a pokračujeme tréningom v pondelok popoludní.“

Nasledujúci týždeň zakončí Spartak prípravným duelom v sobotu proti českému prvoligistovi z Olomouca.