Ďalšou novou tvárou, ktorá pribudla do kádra trénera Mariána Šarmíra je Sebastián Gembický, ktorý prestúpil z Dunajskej Stredy. Čerstvý maturant dovŕšil v apríli 19 rokov a pochádza z Gemera. „S futbalom som začínal v Jesenskom, čo je dedinka pri Rimavskej Sobote, ja pochádzam z ešte menšej obce Hodejovec. Do kategórie U15 rokov som bol v Rimavskej Sobote a posledné štyri roky som hrával v mládežníckych kategóriách v Dunajskej Strede,“ predstavil sa na úvod nový mladík. V Dunajskej Strede odohral v zimnej príprave jeden zápas za áčko, no v lige šancu ešte nedostal. Aj preto zmenil dres a chce sa presadiť v Trnave. „Spartak je vynikajúci klub, ktorý stále patrí medzi najlepších na Slovensku. Som presvedčený, že som si vybral pre mňa to najlepšie. Prišiel som sem s cieľom vybojovať si miesto v kádri a čo najskôr si pripísať prvý ligový štart.“

Gembický je ofenzívny univerzál, ktorý môže hrať aj na oboch krídlach. Je členom mládežníckych reprezentačných výberov a zaskvel sa najmä v drese osemnástky v zápase proti Anglicku, kde sa na remíze 2:2 podieľal výstavným gólom po sóle cez celé ihrisko a asistenciou na druhý gól. Do Trnavy prichádza ako najlepší strelec dorasteneckej ligy. Verme, že mu to bude padať aj v červeno-čiernom drese.


V klube sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať tohto talentovaného a pracovitého mladého reprezentanta. Sebastián má veľkú šancu ukázať svoje kvality a za seba verím, že s jeho mentálnym nastavením a cieľavedomosťou sa môže v blízkej budúcnosti z talentu stať platný ligový hráč. Prajem mu v Trnave úspešný vstup do jeho ligovej kariéry a neskôr veľa dôležitých gólov,“ povedal na margo nádejného futbalistu športový riaditeľ Andrej Kostolanský.