Do spartakovského dresu sa po tretíkrát oblečie Ján Vlasko. Skúsený 30-ročný kreatívny stredopoliar už hral v Trnave v rokoch 2012 – 2015 a po angažmáne v Poľsku sa v roku 2017 vrátil, aby sa o rok tešil z majstrovského titulu. Naposledy hral v Maďarsku za Puškášovu akadémiu a nútenú prestávku využil na rehabilitáciu po operácii.

Vo februári som v Maďarsku podstúpil operáciu bedra a chcel som mesiac rehabilitovať v Nemecku, aby som mohol ešte päť – šesť rokov hrať futbal. Preto som sa radšej so svojím klubom dohodol na ukončení zmluvy. Po dohode so športovým riaditeľom Andrejom Kostolanským som dostal možnosť pripravovať sa so Spartakom. Mal som aj iné ponuky, finančne zaujímavejšie, ale postupom času ako som spoznal chalanov kabíne a trénerov, tak sa to vykryštalizovalo tak, že som prikývol na ponuku Trnavy,“ povedal Vlasko po podpise zmluvy s Trnavou.

Trénuje už bez obmedzení a od novej sezóny môže vybehnúť na trávnik. V blížiacej sa baráži, samozrejme, ešte nemôže hrať. „Teraz už sa cítim pripravený naskočiť do zápasu. Tie prvé tréningy boli ešte opatrné, ale som päť mesiacov od operácie, aj testy dopadli dobre. Môžem povedať, že korona mi prišla vhod, mal som dosť času, nikam som sa neponáhľal a do novej sezóny som nachystaný hrať.“ Po odchode Yilmaza nebol pol roka v mužstve žiadny pamätník titulu spred dvoch rokov. Teraz sa vracia Ján Vlasko, ktorý v dobrom spomína na obe svoje pôsobenia a možno aj to ho nakoniec presvedčilo, aby sa opäť vrátil. „Čo sa týka kolektívu a všetkého okolo futbalu, tak pekné časy boli ešte za trénera Jarábka. Bol tu Erik Sabo, Dobo Rusov, Martin Mikovič, to bola najlepšia partia. Tam som hral asi najlepší futbal a darilo sa mi, vďaka čomu som sa predal. Keď som sa vrátil druhýkrát, tak sa nám podaril titul a boli to neopísateľné pocity. Ani teraz po tretíkrát som sem neprišiel hrať o záchranu. Mužstvo má svoju silu a viem, že sa pracuje na ďalších príchodoch kvalitných hráčov, takže zasa môžeme spraviť výborný tím. Verím, že budeme hrať prvú šestku a o poháre.“

Vlasko v tomto roku dovŕšil tridsiatku a či chce alebo nie, bude jedným z hráčov, ktorí musia prebrať líderskú taktovku. Zodpovednosti sa neobáva a je na ňu pripravený. „Po Turňovi a Kamenárovi som tu tretí najstarší, takže budem aj ja musieť pomáhať mladším v kabíne. Myslím, že skúsenosti na to mám a nebojím sa toho. Chcem pomôcť kabínu stmeliť, aby sme boli na novú sezónu pripravení. Bodaj by sme ju začali v Európskej lige.“

Vlasko má šancu čoskoro zaokrúhliť svoj počet ligových štartov za Spartak na rovnú stovku. Chýbajú mu dva štarty a fanúšikovia veria, že zvýši aj svoj dvadsaťgólový nástrel.

V momente, keď som telefonoval Janovi s ponukou dostať sa do športovej formy pri našom áčku, som ani netušil, že sa z tejto vzájomnej krátkodobej pomoci stane jeho trvalý prestup. Rád by som ocenil férové konanie hráča pri spoločných sedeniach. Z Jana bolo cítiť, že chce svojmu klubu úprimne pomôcť. Každopádne som veľmi rád, že sme našli spoločnú cestu a v klube bude pôsobiť ďalší kvalitný domáci hráč. Navyše, Janove herné kvality sú nesporné a preto verím, že práve jeho prítomnosť môže výrazne zvýšiť našu ofenzívnu silu i sebavedomie celého tímu,“ povedal športový riaditeľ klubu Andrej Kostolanský.