Spartak si zmluvne poistil dvojicu mladíkov z vlastného dorastu. Prvý profesionálny kontrakt podpísal devätnásťročný Samuel Benovič. Odchovanec trnavského Spartaka dostal pred reštartom ligy pozvánku do áčka a v ostatnom zápase s Ružomberkom sa dočkal aj svojej ligovej premiéry.

„Som šťastný, že som dostal takúto šancu v klube, v ktorom som vyrastal. Sníval som o tom odmala. Prechod medzi mužov je veľký skok. Prvý mesiac bol taký adaptačný, ale teraz je to lepšie a nestranný pozorovateľ by si možno na tréningu ani nevšimol, že sme viacerí prišli z dorastu,“ povedal Samuel Benovič, ktorý je v očakávaní, či dostane šancu aj v nadchádzajúcom zápase na Tehelnom poli. „Na zápas so Slovanom sa každý teší, lebo je to najväčšie derby na Slovensku. Verím, že k tomu tak aj pristúpime a uhráme nejaké body.“

Zmluvu dostal v Spartaku aj ďalší devätnásťročný futbalista Allecks Godinho Alves. Mladý Brazílčan prišiel do Trnavy vlani v lete a v minulej sezóne bol stabilnou súčasťou spartakovskej devätnástky. V doraste presvedčil o svojich schopnostiach a šancu dostane aj medzi mužmi. „Som vďačný, za príležitosť, ktorú mi dal Spartak. Dostal som dôveru a chcel by som ju stopercentne splatiť. Budem sa snažiť zo seba vydať to najlepšie, aby som bol prospešný klubu.“ Premiéru by si možno stihol odbiť už v nadstavbovej časti, keďže od začiatku tréningového procesu po koronaprestávke trénuje s áčkom, no pred reštartom sa zranil. „Zranenie sa zlepšuje, pred dvoma týždňami som sa zapojil do tréningového procesu a verím, že tak o týždeň by som mohol byť pripravený aj hrať. Neviem sa už dočkať svojho prvého štartu.“ Godinho je ofenzívne ladený typ futbalistu, technicky aj rýchlostne vyspelý. „Mojou najväčšou výhodou je variabilita, lebo dokážem zahrať na viacerých pozíciách. Podľa potreby trénera môžem byť tromi rozdielnymi hráčmi. Bez ohľadu na to, kde hrám, chcem zo seba vydať maximum,“ povedal mladý Brazílčan, ktorý bol doteraz v Trnave iba hosťovaní z FC Capivariano, teda rovnakého klubu ako pred ním Tavares.


„Som veľmi rád, že si zmluvne podchytíme týchto talentovaných hráčov, o ktorých si myslíme, že by v budúcnosti mohli byť pre klub prínosom. Samuel prešiel v Spartaku všetkými mládežníckymi kategóriami, kde patril medzi najlepších. Teraz dostane príležitosť presadiť sa aj medzi mužmi. Godinho prišiel na Slovensko už vlani a myslím, že sa dobre etabloval na naše podmienky. Doprajeme mu teraz ďalší čas, aby sa adaptoval aj v seniorskom futbale,“ povedal športový riaditeľ klubu Andrej Kostolanský.