Vedenie FC Spartak Trnava sa dohodlo na pokračovaní spolupráce s Mariánom Šarmírom, ktorý bude aj od novej sezóny trénerom A-mužstva. Jeho asistentom ostáva Tomáš Prisztács. Obaja prišli k mužstvu tesne pred reštartom a nahradili portugalskú dvojicu Chéu – Barbosa. V tejto sezóne ich čaká ešte posledný ligový zápas na Tehelnom poli a prípadná baráž o miestenku v pohárovej Európe.

„Ďakujem klubu za prejavenú dôveru a budem sa ju snažiť naplniť. Je to pre mňa česť, ale aj zodpovednosť viesť Spartak Trnava ako tréner. Trénerov bolo v Trnave odjakživa veľa, ale zodpovednosť bola vždy na pleciach iba jedného. Teším sa na dlhodobejšiu spoluprácu, hoci prestávka pred novým ročníkom bude veľmi krátka. Nebojím sa pracovať s mladými hráčmi a verím, že sa nám podarí nájsť vhodných adeptov, ktorí si budú trnavský dres vážiť a trenírky drať. Keď sa za nás postavia aj fanúšikovia, tak môžeme byť silnejší,“ povedal 44-ročný Marián Šarmír, ktorý v ostatnom zápase proti Ružomberku zaznamenal prvú výhru v tejto sezóne.

„Rozhodnutie o angažovaní trénerskej dvojice Šarmír – Prisztács bolo pre nás jasnou voľbou, poznali mužstvo, naviac Márián Šarmír bol aj v pozícii skauta a na skladbe tímu sa spolupodieľal. Tomáš je mladý tréner s veľkým potenciálom. Zároveň je to signál pre našich mladých trénerov, že sa, podobne ako hráči, môžu cez mládež dostať až do áčka. Určite nás nečaká jednoduché obdobie a práve preto sme si zvolili trénerov, ktorým veríme, že ho zvládnu,“ povedal športový riaditeľ Andrej Kostolanský.

Klub uzatvoril s trénermi dvojročnú dohodu. Trénerom brankárov ostáva Pavel Kamesch, kondičným trénerom je Dávid Moravec a nezmenený ostáva aj zvyšok realizačného tímu.