Tak ako tréner Šarmír prízvukoval, vo zvyšku sezóny dá šancu mladým hráčom. Už v Žiline si svoj debut odkrútili Sekera, Cabral aj Nsumoh. V domácom zápase sa k nim pridal aj ľavý obranca Oliver Burian, ktorého mrzelo, že pri svojej premiére Spartak nedokázal bodovať.

Pocity mám také zmiešané. Som v Spartaku od šiestich rokov a mám radosť, že som dostal konečne šancu v áčku. Na druhej strane som sklamaný z toho, že sme zápas nedotiahli do úspešného konca, ale taký je futbal. Dúfam, že v ďalšom zápase to bude lepšie. Či už viac mojich minút, ale hlavne víťazstvo na našej strane.“

Na ihrisko sa dostal už za rozhodnutého stavu 0:2, aby bez veľkého tlaku pričuchol k ligovému futbalu. Všetko dôležité teda videl ešte z lavičky. Zápas bol dobrý, dlho aj z našej strany, bolo tam veľa šancí a takýto futbal sa musel fanúšikom páčiť. Chceli sme hrať agresívny futbal, taký sa v Trnave vždy hrával. Treba však premieňať šance a dať góly. Bohužiaľ, v dôležitých fázach sme agresívni neboli a z toho pramenili tie góly.“

O týždeň skôr si svoj debut odkrútil iba 18-ročný Milan Sekera. Porciu minút dostal od Šarmíra aj proti Dunajskej Strede, takže si zahral aj na Štadióne Antona Malatinského. „Pozvánka do A mužstva je pre mňa neskutočná výzva a som za to veľmi vďačný. Je to obrovský skok a už za tých pár minút som pocítil, že je to iný level. Ďakujem za túto šancu a chcem na sebe ďalej pracovať a zlepšovať sa, aby som sa v áčku udržal.“ Do hodnotenia zápasu sa príliš púšťať nechcel, no sám od seba očakával viac. „Ťažko sa mi to hodnotí, lebo so svojím výkonom nie som príliš spokojný. V šatni sme si povedali pár vecí, niektoré sme splnili, ale boli aj veci, ktoré sme nedodržali. Ja som najmladší v kabíne, tak by som nerád hodnotil iných.“

Okrem týchto mladíkov na svoju prvú šancu stále čaká Gergely Tumma. Po návrate z hosťovania nemôže stále hrať kvôli legislatíve, ktorá vôbec termínmi nezohľadňuje vzniknutú situáciu a predĺženie sezóny. Svojimi výkonmi si pozvánku do tréningového procesu áčka vyslúžila aj dvojica šestnásťročných mladíkov Thomas Kotlár a Marek Ujlaky. Možno sa za istých okolností dočkajú svojej premiéry už v tejto sezóne. Kotlár ju už absolvoval v pohárovom zápase.