AS Trenčín – FC Spartak Trnava 4:0 (4:0)

Trnava: Takáč (46. Rusov) – Cabral (70. Benovič), Anthony, Krč (75. Burian), Moenza – Gamboš (46. Molnár), Tzandaris (61. Horvát), Tešija (85. Gamboš)– Yao (70. Johnson), Sobczyk (75. Siriboe), Yusuf.

Góly: 5. Križan, 25. Van Kessel, 33. Roguljič , 42. Kadák

V prvom tréningovom zápase vycestoval Spartak do Trenčíne, kde miestnemu AS podľahol hladko 0:4, keď všetky góly padlo do polčasu. Trnava bola vyrovnaným súperom domácim iba v úvode zápasu, keď boli šance na oboch stranách, no kým Trenčania ich premieňali, Trnava ich zahadzovala. Po treťom góle už zápas stratil náboj a tempo hry výrazne upadlo.

Už v 5. minúte sa tešili domáci z prvého gólu, keď na prednej tyčke predĺžil Šulek center na Križana, ktorý zblízka pohodlne hlavou skóroval. Krátko nato vyšla pekná akcia Trnave, Cabral zbehol po pravej strane, hľadal v pokutovom území prízemným centrom Sobczkyka, ktorý tiesnený neusmernil loptu do siete. Podobnú akciu predviedol na druhom krídle Moenza s Yusufom, ale brankár Šemrinec bol pozorný. Trenčín hral po zisku lopty priamočiaro a zamestnával obranu. V 25. sa dočkal druhého gólu, keď na center z pravej strany naskočil Van Kessel, preskočil Cabrala a popod Takáča si našla lopta cestu do siete. Spartak hral viac po krídlach. Po Yusufovom prieniku po pravej strane mal vyrovnanie na kopačke Gamboš, ale v dobrej pozícii netrafil bránku. Sám Yusuf mohol po rohu hlavou lepšie zakončiť. Spartak v defenzíve horel a v 33. min nedokázal upratať ľahkú loptu do bezpečia a Roguljič pohotovou strelou do vinkla nedal Takáčovi šancu 3:0. Do polčasu vyšla Trenčínu ešte jedna pekná kombinačná akcia, na ktorej konci bol Kadák.

V úvode druhej polovice zmaril Rusov, ktorý vymenil Takáča, tutovku Ghalimu. Prvú strelu na bránku Trenčína vyslal až v 75. min striedajúci Johnson, ale bola veľmi nedôrazná na to, aby Šemrinca vystrašila. Trnava si nakoniec kalich horkosti vypila až do dna, keď v samom závere kopal faule na Johnsona Tešija penaltu, ale aj tú kopol biedne a Šemrinec si udržal čisté konto až do samého záveru.