Po dlhšej dobe dnes zavítal na tréning Erik Grendel, ktorý v posledných týždňoch kvôli zraneniu netrénoval. Ani dnes nebol v športovom úbore, ale prišiel sa so spoluhráčmi rozlúčiť. Erikovi sa tento týždeň skončí zmluva so Spartakom a klub si následnú opciu na hráča neuplatnil.

Aktuálna situácia nás prinútila intenzívnejšie sa pozerať do budúcnosti a rozhodli sme sa využiť zvyšok sezóny a ďalšie obdobie na omladenie mužstva. Korektne sme sa dohodli, že v spoločnej spolupráci pokračovať nebudeme a Erik to pochopil. Aj touto cestou by som mu chcel poďakovať za všetko, čo odviedol v prospech nášho klubu. Je to inteligentný človek, ktorý bol príkladom nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Prajem mu, nech ho obchádzajú zranenia, aby si predĺžil kariéru čo najdlhšie. V jeho novom pôsobisku mu želám veľa šťastia a úspechov,“ povedal športový FC Spartak Trnava Andrej Kostolanský.

Ako Erik spomenul, posledné tri týždne rehabilitoval, chodieval trénovať do Banskej Bystrice, ale už je v poriadku a pripravený na plnú záťaž. Do Trnavy prišiel po majstrovskej sezóne v roku 2018 z poľského Górnika Zabrze. Hneď si získal miesto v základnej zostave trénera Látala a svojimi výkonmi sa podpísal pod historický postup do hlavnej fázy Európskej ligy, keď strelil dôležitý gól v predkolách Ligy majstrov na ihrisku Legie Varšava, aj v Belehrade proti Cervenej Zvezde. Sezónu však preťalo vážne zranenie kolena, no klub si jeho služby poistil aj do ďalšieho ročníka.


Na Trnavu budem spomínať v tom najlepšom, lebo som tu zažil jednu z najkrajších častí kariéry, keďže sme hneď v tej prvej sezóne postúpili do skupiny Európskej ligy, čo asi nikto nečakal. Nasledujúca jar vyústila až do víťazstva s Slovenskom pohári a to sú okamihy, na ktoré budem stále spomínať. Na druhej strane ma pribrzdilo zranenie, a keď som sa do toho dostával, tak prišla zasa korona a všetko zmenila. Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí mi v Spartaku pomáhali, fanúšikom a v neposlednom rade spoluhráčom, bez ktorých by tie úspechy neprišli.“

Grendel je rešpektovaným futbalistom a prirodzeným lídrom, čoho dôkazom je aj to, že v Spartaku nosil na rukáve kapitánsku pásku. Navyše, v náročnom trnavskom prostredí si dokázal takmer okamžite získať na svoju stranu veľmi prísnych fanúšikov. Vždy som ku každému klubu pristupoval s pokorou a vedel som, že prvoradá je pracovitosť. To sú veci, ktoré ľudia ocenia. Nemusí sa vám stále dariť na ihrisku, ale keď fanúšikovia vidia, že tam nechávate srdce, tak vám odpustia aj nejaké tie chyby. A to bol asi aj môj prípad. Ja im ďakujem za podporu, veľmi mi po celý čas pomáhali. Aj preto sa do Trnavy budem veľmi rád vracať,“ povedal Erik Grendel, ktorý napriek nie príliš dlhému pôsobeniu v Spartaku presvedčil o svojom charaktere a vydobyl si priazeň okolia. Veď vo fanúšikovskom hlasovaní zvíťazil v ankete o najkrajší gól minulého roka a hlasy priaznivcov ho dali v celkovom hodnotení o Andela roka na tretie miesto.


31-ročnému stredopoliarovi nebude chýbať len trnavský štadión, ale aj viacerí spoluhráči, najmä tí slovenskí. Už na začiatku sme vytvorili skvelú patriu, rozumel som si najlepšie so slovenskými hráčmi. Po mojom príchode sa ma ujal Boris Godál, ktorý mi pomohol v začiatkoch, s Dobom Rusovom sme to ťahali najdlhšie, ale nechcem ich všetkým menovať, aby som na niekoho nezabudol.“

Erik Grendel odohral za Spartak počas dvoch sezón 52 zápasov, z toho 33 vo Fortuna lige, 13 v európskych pohároch a 6 v Slovnaft cupe. Strelil dovedna 7 gólov – 4 v lige, 2 v predkolách Ligy majstrov a 1 v domácom pohári.

V mene klubu mu prajeme veľa úspechov v ďalšej kariére.