Po individuálnych tréningoch a viac ako dvoch týždňoch v skupinách sa dnes na ihrisku stretli všetci hráči áčka, ktorým to dovoľoval zdravotný stav. Chýbali len zranení Grendel, Tavares, Pereira, ktorý je po operácii slepého čreva a Vukojevič, ktorému zatiaľ okolnosti nedovolili pricestovať zo Švédska. Mimo tréningovej záťaže bol Dobrivoj Rusov, ktorý mal mierne problémy s chrbátom, ale od zajtra by sa už mal pridať k mužstvu. Káder doplnili viacerí mladí hráči z dorastu a s mužstvom trénoval aj exspartakovec Ján Vlasko.

Počas karantény sme trénovali individuálne, čo bolo skôr zamerané na fyzičku, potom sme boli v skupinkách a dnes sme konečne mali klasický tréning a mohli sme si už vyskúšať aj niektoré taktické veci. Táto forma tréningového procesu mi vyhovuje najviac a verím, že sa nič nepokazí a budeme trénovať takto spoločne aj naďalej. V závere sme si zahrali aj taký improvizovaný futbal, takže sme si konečne aj trocha kopli,“ pochvaľoval si Štefan Molnár, ktorý sa k tímu pripojil po jesennej časti, no na svoj prvý ligový štart stále čaká. Ako útočník by pri neúčasti Orlandiča a zranení Tavaresa mohol dostať popri Sobczykovi príležitosť. Cítim sa dobre, nevynechal som ani jeden individuálny tréning, tak verím, že forma sa bude lepšiť. Záleží od trénera, koho postaví na zápas a či mi venuje nejaké minútky na trávniku. Ja môžem len povedať, že ak sa rozhodne pre mňa, budem rád za každú príležitosť a odovzdám na ihrisku zo seba maximum.“

S úsmevom schádzal z tréningu aj Malkolm Moenza. Dnes to bolo super. Zahrali sme si chvíľku proti sebe futbal a bola to zábava. Veľmi som si to užil. Síce sme aj doteraz trénovali, ale tento spôsob je niečo, čo sa nijako nedá nahradiť.“

Vláda a krízový štáb odobrili možnosť dohrať súťaž a v piatok sa rozhodne na stretnutí Únie ligových klubov, či sa 6. júna uskutoční prvé kolo nadstavby.Pevne verím, že sa dozvieme pozitívne správy a začiatkom júna budeme môcť pokračovať v ostrých zápasoch.“ Moenzov krajan Vukojevič uviazol vo Švédsku všetci kompetentní usilovne pracujú na tom, aby sa čo najskôr pripojil k mužstvu. Hovorili sme spolu pred pár dňami. Je stále vo Švédsku a verím, že sa mu podarí vybaviť návrat na Slovensko. Musí sa dať otestovať, a keď bude všetko v poriadku, hádam, že by mohol pricestovať.“ Kým Slovensko nastúpilo hneď od začiatku cestou masívnych reštrikcií, aby zamedzilo šíreniu vírusu, Švédsko bolo jednou z mála európskych krajín, kde z normálu príliš nevybočili. Až čas ukáže, ktorá cesta tá lepšia. U nás vo Švédsku je trocha iná situácia, lebo sme mali len veľmi málo obmedzení a život prebiehal viac menej normálne. Nič nebolo pozatvárané, ľudia sa mohli stretávať, snáď len pracovná doba bola o čosi skrátená. Na druhej strane sme však mali oproti Slovensku oveľa viac prípadov nakazenia,“ povedal švédsky ľavý obranca, ktorý strávil celú dobu v Trnave, podobne ako Nigérijčan Izuchukwu Anthony. „Dnes to bolo super a tréning sa mi páčil. Videl som aj na ostatných hráčoch, ako sa tešia, že sme znova všetci spolu na ihrisku. Verím, že čoskoro sa začne opäť aj liga a odohráme v hornej šestke dobré zápasy,“ povedal urastený stopér.

Ešte pred ostrým štartom ligy by mal Spartak odohrať prípravné stretnutie. Na budúci piatok sa v Trenčíne stretne s miestnym AS.