Napriek tomu, že ligová súťaž je pozastavená, tak vedenie klubu absolvuje v tomto období rozhovory s hráčmi, ktorým sa koncom tejto sezóny končí zmluva. Jedným z nich je aj brankárska jednotka Dobrivoj Rusov a potešiteľné je, že obe strany našli spoločnú reč a 27-ročný brankár predĺžil s červeno-čiernymi kontrakt o ďalšie dve sezóny do leta roka 2022.

„Teší ma, že klub o mňa prejavil záujem. Najmä v tejto situácii, keď nikto nemá nič isté. Som rád, že sa naše predstavy stretli a dohodli sme sa na predĺžení zmluvy. Pre mňa je to šanca vrátiť niečo klubu, ktorý mi pomohol a dal mi šancu hrať najvyššiu súťaž,“ povedal po podpise zmluvy Dobo Rusov.


Rusov je odchovancom trnavskej Lokomotívy, ale ešte v dorasteneckom veku prestúpil do Spartaka. Debut v najvyššej súťaži okúsil ako 19-ročný v roku 2012 a pomerne rýchlo sa udomácnil v trnavskej bránke. Bol aj jednotkou v slovenskej dvadsaťjednotke a svojimi výkonmi si v roku 2015 vypýtal prvý zahraničný prestup do poľského Piastu Gliwice. V Poľsku strávil tri roky a v roku 2018 sa vrátil do Spartaka, kde najskôr počas jesene kryl chrbát Chudému a po jeho odchode sa stal znova jednotkou.

„Mali sme o Doba záujem a prvé rozhovory začali už počas sústredenia v Turecku. Dozrel futbalovo aj ľudsky a považujeme ho za jedného z našich najhodnotnejších hráčov, preto je pochopiteľné, že sme sa ho snažili zmluvne zaviazať. Odvádza pre nás cenné služby, ako brankár stále napreduje a Spartak preňho nemusí byť posledná štácia,“ myslí si športový riaditeľ klubu Andrej Kostolanský.

Prednosťami Rusova sú výborné reflexy na čiare, pohotová rozohrávka a marenie pokutových kopov. V minulom roku sa podieľal na zisku Slovnaft Cupu, keď vo finále vychytal penaltový rozstrel proti Žiline a v tejto sezóne bol úspešný aj v Európskej lige proti Radniku Bijelina. Penaltový špecialista získal v minulom roku ocenenie Andel roka pre najlepšieho hráča klubu.