Kategórii U19 sa podarilo získať prvé body v jarnej časti. Úvodné dve kolá im nevyšli a túto nelichotivú mini-sériu bolo treba prerušiť. V pomerne vyrovnanom zápase mali Trnavčania navrch a siahali po všetkých troch bodoch. V 83. minúte ale hostia vyrovnali a stanovili tak konečný výsledok zápasu na 1:1.

FC Spartak Trnava U19 1:1 (1:0) FC Nitra U19

FCST U19: Korčuška – Sekera (90. Klačman), Ujlaky, Jendrek, Ďurina, Ševčík, Kotlár (82. Foltýn), Benovič (C), Rafajdus (73. About Nabout), Johnson Kalu, Csáno

FCNR U19: Racik – Rédeky, Franko, Radványi (72. Sabo), Hambálek (68. Pánsky), Kóša, Vlasák, Strakoš, Čapkovič (C), Cehula, Baláž

Góly: Csáno 29. z 11m – Franko 83.

ŽK: Ševčík, Ďurina, Johnson Kalu – Baláž, Strakoš, Pánsky

Michal Gašparík: „Úvod patril Nitre, ale postupom času sa hra vyrovnala a boli sme mierne lepším tímom. Dostali sme sa do vedenia a do konca polčasu sme mali zápas pod kontrolou. V druhom dejstve mala Nitra viacej z hry, ale do šancí sme ich nepúšťali. Naopak mali sme dve dobré príležitosti na uzatvorenie zápasu. My sme šance nevyužili a Nitra nás pred koncom potrestala vyrovnávajúcim gólom, ktorý bol trochu lacný. Tento zápas nás stál veľmi veľa síl do defenzívy a s výkonom sme spokojní. Čo tiež teší je, že sa do zostavy po Boledovičovi a Kotlárovi dostal ďalší hráč mladšej kategórie Ujlaky a podal dobrý výkon.“

V zápase prostredných dorasteneckých kategórií ťahal trnavský tím tesne, ale predsa za kratší koniec. Krátko po zmene strán prišlo zo spartakovskej strany vyrovnanie, po ktorom nasledoval tlak a chuť strhnúť zápas na svoju stranu. Opak bol však pravdou a gól padol práve do trnavskej bránky, a preto z víkendového zápasu odchádzajú hráči kategórie U17 bez bodu.

FC Nitra U17 2:1 (1:0) FC Spartak Trnava U17

FCNR U17: Krištof – Fiantok (74. Mokoš), Šmatlák, Šútor (78. Slavkay), Polák, Spáčil (68. Mrva), Kozma, Stareček (46. Lehotský), Ferleťák (C), Mori, Kováč

FCST U17: Žbodák – Rojka, P. Kudlička, Guľaša (86. Polák), Vinger, Karhan (C), Jasovský, Domik, Tvrdík (75. Sabol), T. Kudlička, Čiernik

Góly: Šmatlák 21., Mokoš 75. – Tvrdík 52.

ŽK: Fiantok – Domik, Karhan, T. Kudlička

Roman Hudec: „V prvom polčase sme boli málo dôrazní v strednej zóne, čo súper využíval prevažne na rýchle protiútoky. Prvý gól sme inkasovali po zbytočnej štandardnej situácii. Do druhého polčasu sme vstúpili veľmi aktívne, boli sme lepším a agresívnejších tímom. Vyústením bolo vyrovnanie a následný tlak, ktorý sme vyvíjali na súpera. Mrzí nás nastrelená konštrukcia brány a ďalšie nevyužité šance. Najviac nás ale mrzí, že v najlepšej fáze zápasu sme inkasovali zbytočný gól po individuálnej chybe. S výkonom sme spokojní, ale s efektivitou nie.“

Aj v zápase najmladšieho dorastu bol polčasový výsledok 1:0 ako v predošlých dvoch prípadoch. Tentokrát ale výsledok duelu skončil v prospech Trnavy, keď obrat naštartoval ako správny kapitán Alex Ferenčík, ku ktorému sa pridal dvomi presnými zásahmi striedajúci Adam Lenharčík. Zverenci Libora Fašianga sú z dorastov tabuľkovo najvyššie. Aktuálne im patrí 2. priečka so šesťbodovým mankom na lídra zo Žiliny. Okrem iného sú mladí Trnavčania jediní, ktorí doposiaľ inkasovali jednociferný počet gólov, konkrétne 9.

FC Nitra U16 1:3 (1:0) FC Spartak Trnava U16

FCNR U16: Domaninský – Minka (C), Hajnovič, Ďurek, Halo, Strákoš, Dzurík, Kolembus (75. Jakub), Horvát, Demian, Štefko (62. Ondrejkovič)

FCST U16: Vasiľ – Rusnák, Ferenčík (C), Drozda, Terlanda (50. Lenharčík), Šarmír, Šimek (59. Goleňa), Kucharík (50. Karafa), Kurej, Gulán (59. Malovec), Repa (76. Kusý)

Góly: Minka 30. – Ferenčík 52., Lenharčík 75. a 80.

ŽK: Strákoš – Terlanda, Lenharčík

Libor Fašiang: „V obojstranne bojovnom zápase sa víťazstvo nerodilo ľahko. Väčšie problémy nám robili rýchlonohí krajní útočníci. Museli sme sa vyrovnať v osobných súbojoch s dôrazom a dovolenou agresivitou domácich hráčov. Postupom času sme si vypracovali dve veľké šance, ktoré zostali nevyužité. Súper sa dostal do vedenia po trestnom kope, keď od brvna dorazil odrazenú loptu za bránkovú čiaru. V druhom polčase sme sa snažili o vyrovnanie, ktoré sa nám podarilo dosiahnuť po štandardnej situácii zo strany, keď lopta za pomoci vetra skončila v sieti. Naďalej sa hral otvorený futbal, obe mužstvá sa snažili streliť víťazný gól. Pred koncom zápasu sa nám vydarili dve rýchle útočné kombinácie s gólovým zakončením.

Súperom mladších žiakov bol český tím MFK Vítkovice. V medzinárodnom prípravnom zápase jasne dominovali trnavskí hráči a svojmu súperovi nedali najmenšiu šancu, keď ho rozstrieľali vysoko 16:2. Takmer polovicu gólov vsietil David Bukovský, ale darilo sa viacerým. Tréner Patrik Malý po zápase neskrýval spokojnosť s predvedeným výkonom svojich zverencov.

FC Spartak Trnava U13 16:2 (6:1) MFK Vítkovice U13

FCST U13: Labaj – Kováč, Kožuský, Pristach, Bohmer – Ležák, Farkaš, Ptačín – Kopaj, Bukovský, Nikolaj

Striedali: Halada – Baláž, Smolek, Kubovič, Fehér, Molnár, Priecel

Góly: Bukovský 7, Molnár 2, Fehér 2, Kováč, Nikolaj, Ležák, Kopaj, Farkaš

Patrik Malý: „Bez ohľadu na výsledok sme s výkonom našich hráčov spokojní. Od začiatku stretnutia sme diktovali tempo hry. Dôležitá bola úvodná 20-minútovka a najmä naša efektivita. Veľmi nás teší, že dokázalo vsietiť gól viacero našich hráčov, čo verím, že im pomôže zvýšiť sebavedomie do ďalšej časti sezóny. Takisto transfer z tréningovej jednotky do zápasu bol výrazný, najmä pri využívaní a realizovaní našich princípov hry. Verím, že v ďalších zápasoch nadviažeme pozitívne na to, čo sme predviedli v zápase.