V minulom kole rozhodol o víťazstve nad Zlatými Moravcami v hodine dvanástej, tentoraz bol jediným strelcom v Dunajskej Strede a poslal Spartak do šestice, kde sa bojuje o najvyššie priečky. Alex Sobczyk už je najlepším strelcom Spartaka a verme, že svoje strelecké konto ešte zveľadí, hoci on sám nepreceňuje svoje góly a považuje víťazstvá za kolektívne dielo. „Vyhrali sme, máme tri body, ktoré nás dostali do hornej šestky a sme veľmi šťastní, lebo sme dnes hrali veľmi zodpovedne, konečne sme dali gól ako prví, navyše celkom skoro a potom sa nám hralo ľahšie. Ostatné výsledky som ani nechcel vedieť, aby som sa mohol naplno koncentrovať na svoj výkon.“

Mladý Rakúšan sa pri neúčasti Orlandiča posunul viac na hrot a ešte v prvom polčase mohol pridať aj ďalší gól, no v nájazde na Száraza si vylámal zuby na brankárovi domácich. „Dostal som výbornú prihrávku od Rafu Tavaresa, ktorou ma uvoľnil. Postupoval som na bránku, videl som postavenie brankára a chcel som trafiť k vzdialenejšej žrdi, ale netrafil som to podľa predstáv.“ Väčšiu pohotovosť ukázal v 13. minúte, keď najskôr Gamboš, potom ani Yao netrafili loptu ideálne, ale tá aj do tretice našla trnavskú kopačku a Alex ju zblízka poslal do siete. Našťastie, druhá zmarená tutovka ho po poslednom hvizde nemusela mrzieť, lebo aj jeden gól napokon stačil. V hektickom závere po vylúčení Turňu prenechal miesto čerstvému Grendelovi a na lavičke tŕpol pri každom závare domácich.

„Hoci som bol na lavičke, prežíval som to ako na ihrisku a som rád, že sme to napokon udržali. Videl som chalanov, ako bojovali každú loptu na sto percent. Petar bol zranený, naskočil na posledné minúty, ale dal do toho všetko, Dobo bol fantastický ako im tam chytal tie šance, všetci hrali na hranici svojich možností,“ tešil sa Sobczyk. S Orlandičom sú jedinými strelcami Spartaka na jar a všetci fanúšikovia dúfajú, že je to len dočasný stav a pridajú sa k nimi viacerí.