Trnavské ženy hrali s Olomoucom viac než vyrovnanú partiu. O víťazovi však rozhoduje počet strelených gólov a tých dali naše futbalistky nula. Zásluhu má na tom najmä dobre chytajúca brankárka českého tímu, ktorej pomohla aj konštrukcia bránky.

Sigma Olomouc W 2:0 (1:0) FC Spartak Trnava W

Úvod zápasu patril Trnavčankám, no paradoxne sa z gólu tešili ako prvé práve domáce hráčky. „Prvá štvrťhodina patrila nám. Hoci sme mali optickú prevahu, búšili sme len do dobre organizovanej obrany a výborne chytajúcej brankárky Olomouca,“ opisuje úvod stretnutia tréner Igor Gažovič. „V polovici prvého polčasu mala výbornú príležitosť Minarovičová, ale jej umiestnenú strelu do horného rohu brány bravúrne vychytala domáca brankára. Naopak Olomouc išiel do vedenia po našej zlej rozohrávke.“ Po výmene strán sa pokračovalo v nastolenom tempe hry, teda vo veľkej vyrovnanosti oboch tímov. „Približne po hodine hry opečiatkovala Koflanovičová len tyčku. Po pár minútach skončil na konštrukcii brány aj individuálny prienik Ordzovenskej. Domáce mužstvo z ojedinelého protiútoku a nájazdu útočníčky zvýšilo na konečných 2:0.“

FCST W: Kršková – Nádaská, Kondášová, Gašparovičová, Šulíková, Vargová, Minarovičová, Práznovská, Mašlonková, Koflanovičová, Jankechová (46. Ordzovenská)

Fotoreport zo zápasu žien od Romana Paveleka nájdete tu.

Dorastenky síce dokázali prekonať brankárku Olomouca, a to hneď dvakrát, no napriek tomu z toho bola len najtesnejšia prehra o gól. Na druhej strane teší fakt, že do zápasu zasiahli viaceré hráčky zo žiackej kategórie.

Sigma Olomouc WU19 3:2 (1:1) FC Spartak Trnava WU19

Scenár z úvodu zápasu sa zopakoval aj v zápase dorasteniek. „Do zápasu sme chceli vstúpiť aktívne s cieľom okamžite napádať rozohrávku súpera na jeho polovici. Dievčatá to plnili do bodky, svedčalo im to a súpera sme zaskočili. Bohužiaľ, inkasovali sme ako prví nešťastný gól, ale dievčatá bojovali a ešte do polčasu vyrovnali,“ hodnotí priebeh prvého dejstva tréner Marián Kováčik. Po výmene strán bolo vidieť kondičné nedostatky a práve na to naše hráčky doplatili. „V druhom polčase sme tempo z prvého polčasu neudržali, kondične sme upadli a súper to využil, keď dvakrát skóroval. Dievčatá po týchto góloch ešte zabrali a skorigovali na konečných 3:2.“ Napriek prehre má zápas aj svetlé momenty. „So zápasom som spokojný, pretože sme nastúpili do zápasu s ročníkmi 2003 a mladšie. V zostave sa opäť objavili aj žiačky ročníka 2005 a dokonca dve ešte o rok mladšie. Pre porovnanie proti našim dievčatám stáli prevažne súperky s ročníkom narodenia 2002.“

FCST WU19: Šulíková (46. Nemochovská) – Konečná, Drahošová, Voščinárová, Juráková – Bajerová, Martišková (60. Kollárová), Trajlínková – Šimalová, Krásna, Richtárechová (70. Gáliková)

Góly: Krásna 2