Najstaršia dorastenecká kategória si zmerala sily zo súperom z Brna. Vo vyrovnanom zápase sa napokon zrodila zaslúžená remíza 2:2. Obidva presné zásahy vsietil Oliver Burian.

FC Spartak Trnava U19 2:2 (0:1) FC Zbrojovka Brno U19

Vzhľadom na fakt, že sa jednalo o posledný prípravný duel starších dorastencov, tréner Michal Gašparík mal poslednú príležitosť na akési experimentovanie v zostave. Posledný prípravný zápas sme využili ešte na vyskúšanie si alternatív v zostave.“ Zápas s Brnom mal dva rozdielne polčasy. V prvom polčase nám nefungovala dobre obranná fáza a súper mal viacero gólových príležitostí. Strácali sme veľa ľahších lôpt a kombinačne to nebolo ideálne. V druhom polčase bola naša hra lepšia aj v defenzíve a aj ofenzíva sa nám zlepšila a dokázali sme zápas dotiahnuť do remízového výsledku.“

FCST U19: Mego - Sekera, Drozda, Ďurina, Burian - Benovič, Ševčík, Rafajdus - Johnson, Csáno, Jendrek
Striedali: Korčuska - Zedek, Foltýn, Záhumenský, Klačman

Góly: Burian 2

Prostrední dorastenci mali rovnakého súpera. Tentokrát ale spartakovci ťahali tesne za kratší koniec, keď sa im najprv podarilo otočiť z 0:2 na 3:2, ale napokon to boli hostia, ktorí mali posledné slovo a vývoj zápasu opäť strhli na svoju stranu.

FC Spartak Trnava U17 3:4 (0:2) FC Zbrojovka Brno U17

Za nízky počet hráčov môže najmä viacero chorých futbalistov. „Opäť sme museli nastúpiť v improvizovanej zostave kvôli maródke v našom tíme,“ konštatuje tréner Roman Hudec. „V prvom polčase sme boli neaktívni, nedôrazní a so slabým pohybom a ponukovou činnosťou. Vôbec nám nevychádzal vysoký pressing kvôli slabému odoberaniu lopty ofenzívnych hráčov z čoho následne vznikali prečíslenia a nebezpečné kolmé prienikové prihrávky.“ Vývoj druhého dejstva sa ale niesol v úplne inom znení. „Druhý polčas sme začali diametrálne odlišne, veľmi aktívne a dôrazne. Výsledkom toho bolo otočenie priebehu zápasu na 3:2. Záver zápasu sme nezvládli, keď sme urobili dve individuálne chyby pri zakladaní útoku a súper otočil zápas vo svoj prospech.“

FCST U17: Trník – Vinger, Guľaša, Polák, P. Kudlička, Karhan, Domik, Tvrdík, Sabol, T. Kudlička, Čiernik

Striedali: Vasiľ – Černák

Góly: Čiernik, Černák, T. Kudlička

Ako jediným dorastencom sa podarilo zvíťaziť tým najmladším. Tí síce hrali proti druholigistom, no o rok starším. V zápase, kde domáci jasne dominovali vyhrali rozdielom triedy 5:2.

FC Spartak Trnava U16 5:2 (3:1) Inter Bratislava U17

Úvod zápasu patril jednoznačne domácim, ktorí si okrem veľkého množstva gólových šancí vybojovali aj penaltu, tá zostala ale nepremenená. „Odohrali sme celkom slušný prípravný zápas. Predviedli sme niekoľko pekných útočných kombinácií, dostávali sa do gólových šancí, ktoré nie všetky skončili gólom. Pri zakončení akcií nám chýbal väčší pokoj, inokedy dôraz, lepšie rozhodovanie, neposlednej miere technické prevedenie,“ hodnotí vývoj zápasu tréner Libor Fašiang. „V defenzíve sme podcenili niekoľko obranných situácií a za individuálne chyby, nás súper potrestal.

FCST U16 1. polčas: Kondé – Rusnák, Drozda, Ferenčík, Blaško, Šarmír, Šimek, Kucharík, Lenharčík, Kurej, Kusý

2. polčas: Géci – Rusnák (80. Kusý), Drozda, Ferenčík, Terlanda, Šarmír, Kucharík (60. Šimek), Malovec, Lenharčík (60. Kurej, 80. Lenharčík), Goleňa, Kusý (60. Blaško)

Góly: Kusý 2, Kurej 2, Šimek