Futbalisti Spartaka Trnava dnes na Štadióne Antona Malatinského absolvovali posledný tréning pred zajtrajším derby s bratislavským Slovanom. Generálku si počas tréningu odbili aj fanúšikovia Spartaka, ktorí privítali nových futbalistov a celý káder počas prvej polovice tréningu usilovne povzbudzovali.
„Bolo to úžasné. Fanúšikovia prišli vo veľkom počte a dodali nám silu do zajtrajšieho zápasu. Štadión má výbornú akustiku, boli ich tu pár stoviek, ale urobili obrovský hukot. Ani si neviem predstaviť čo bude zajtra, keď ich tu budú tisíce. Budeme sa snažiť čo najlepšie najmä pre nich,“ povedal grécky stredopoliar Theofanos Tzandaris, ktorý je na búrlivú atmosféru zvyknutý z gréckej ligy, kde hrával za PAOK, Panionios, Panathinaikos či Olympiacos.


Trnavských fanúšikov celkom dobre pozná Bogdan Mitrea. V poslednom derby zápase na Tehelnom poli zažil nepríjemný incident s hlupákmi z domáceho sektora. O motiváciu sa rozhodne neobáva. „Bolo to výborné spojenie medzi fanúšikmi a nami. Veľmi nám to pomohlo. Vyjadrili jasný postoj, že stoja za nami a už sa tešíme na derby. Samozrejme, na tento zápas nemusíme hľadať motiváciu, tento zápas má niečo navyše.“
Ďalším nováčikom v trnavskom drese, ktorý by si mal zajtra odbiť premiéru v základnej zostave bol nigérijský stopér Izuchikwu Anthony. „Tréning v takejto výbornej atmosfére bol výnimočný. Ohromne ma to motivovalo a chcel by som, aby boli zajtra šťastní pre zmenu fanúšikovia.“
Derby by mohlo mať zajtra zasa výnimočný náboj, nakoľko sa mobilizujú oba fanúšikovské tábory, ktoré prídu v veľkom počte a mohli by atakovať päťcifernú návštevu. Lístky je možné kúpiť online na stránke https://cityarena.maxiticket.sk/fc-spartak-trnava-... alebo v deň zápasu aj priamo na Štadióne Antona Malatinského.