Fanúšikovia Spartaka opäť raz dokázali, že sú veľká rodina a chcú pomáhať. Za najnovším nápadom stál verný fanúšik červeno-čiernych Daniel Lančarič, ktorý si všimol, že vo viacerých kaviarňach si ľudia kúpili aj kávu navyše pre niekoho, kto si ju nemôže dovoliť. Čo keby to takto fungovalo aj s lístkami na futbal? Dano je dlhoročný držiteľ permanentky, no ako prvý kúpil dva lístky na futbal, ktoré prostredníctvom klubového fanshopu anonymne venoval fanúšikom, ktorí sa ocitli v núdzi a radi by videli futbal.

„Chcel som spustiť tradíciu na domáce zápasy nášho Spartaka. Kúpil som dva lístky, jeden pre dospelého a jeden detský, ktoré som nechal v zalepenej obálke v oficiálnom fanshope klubu na Štadióne Antona Malatinského. Chcem ich venovať tým, ktorí by radi prišli na zápas, ale nemôžu si to z rôznych dôvodov dovoliť. Ktokoľvek sa môže prísť pred zápasom spýtať, či nie sú voľné lístky. Budem pevne veriť, že tento krok nezneužijú ľudia, čo si lístky môžu dovoliť kúpiť, ale skutočne sa dostanú do rúk otcovi či mame, ktorí budú chcieť zobrať svoje dieťa na Spartak, ale nemôžu si lístky kúpiť,“ hovorí Daniel Lančarič, ktorý prostredníctvom facebooku oslovil ďalších verných a kto mohol pridal sa tiež.

FC Spartak Trnava víta všetky pozitívne akcie červeno-čiernej rodiny a rozhodol sa nestáť bokom. „Sme veľmi radi, že fanúšikovia Spartaka ukazujú po dlhé roky vzájomnú súdržnosť. Dôkazom sú akcie ako Červeno-čírna kvapka krvi Ladislava Kunu a mnohé ďalšie, ku ktorým sa vždy radi pripojíme. Tak je to aj v prípade nápadu Dana Lančariča a rozhodli sme sa, že za každý takto venovaný lístok pre odkázaných venuje ďalší lístok aj klub,“ povedal PR manažér klubu Patrik Velšic.

Pred ďalšími domácimi zápasmi bude rozhodujúci počet lístkov, ktoré budú kúpené a venované do stredy večera a následne klub pridá ten istý počet lístkov na rovnaký účel.

SPOLU SME SILNEJŠÍ, SPOLU NÁS JE VIAC!