FC Spartak Trnava B 2:1 (0:1) FK Rača

Sobota bola zápasovým zaťažením aj pre rezervu hlavného mužstva. Do Trnavy v tomto prípade cestovali hráči z Bratislavy, keď si naši hráči zmerali sily s, taktiež, treťoligistami z Rače. Plnú minutáž v zápase odohrala až trojica dorastencov. Podľa slov trénera odohrali Sekera, Benovič a Burian nadpriemerne dobrý zápas.

FCST B: Danihel – Sekera, Daniel (45. Pavlovčík), Menich, Burian – Benovič, Mader - Kolárik (60. Philp), Michalička (60. Josiah), Jirka – Martinka

Góly: Michalička, Jirka

Tréner Peter Gaži: „Proti poprednému treťoligistovi sme zaslúžene vyhrali. Nakoľko “A” mužstvo aj U19 sa nachádzali na sústredení v Turecku, počas posledných dvoch týždňov som mal družstvo viac pokope. Niektoré princípy hry, na ktorých sme pracovali za toto obdobie, sa podarilo preniesť aj do zápasu. Výborne nám v zápase pracovala defenzíva, o čom hovorí nula striel súpera na našu bránu, ak nerátame inkasovaný gól z pokutového kopu. V ofenzíve, hlavne výkon v druhom polčase, bol veľmi dobrý, keď sa dej zápasu odohrával na súperovej polovici. Pozitívom je, že sme sa dokázali dostávať do veľkého množstvo jasných gólových príležitosti. Naopak negatívom bola efektivita zakončenia útoku. Teší ma hlavne, že aj keď sa jednalo o priateľský zápas, videl som v hráčoch víťaznú mentalitu a emóciu v hre.