Spartak doplnil svoj káder o ďalšieho futbalistu a do mužstva pribudol 26-ročný Grék Theofanis Tzandaris. Ide o defenzívneho stredopoliara, ktorý by mal vystužiť stred poľa. Má skúsenosti najmä z gréckej najvyššej súťaže, kde hrával v PAOK Solún, Panioniose, Olympiacose či Panathinaikose a s PAOK si zahral aj skupinovú fázu Európskej ligy.

„Svoju futbalovú kariéru som začal v PAOK Solún a krôčik po krôčiku som sa postupne dostal do prvého tímu. Neskôr som hrával aj v ďalších gréckych tímoch a pol roka som strávil aj v slovinskom Koperi. Mojimi prednosťami na ihrisku sú najmä defenzívne súboje jeden na jedného, čo je aj moja hlavná náplň práce. Po získaní lopty sa snažím hrať čo najviac smerom dopredu a ak je možnosť, tak aj podporiť útok,“ povedal po podpise zmluvy grécky futbalista, ktorý už trénuje v Beleku so Spartakom, no v Trnave ešte nebol. „Priznám sa, že so slovenským futbalom veľa skúseností nemám a je to pre mňa výzva. Viem, že Spartak je populárny tím a zaznamenal aj v Európe niekoľko výborných výsledkov, či už v minulosti alebo nedávno. Som zvedavý na mesto, štadión a najviac sa teším na fanúšikov a prvý zápas doma.“

Málo chýbalo a Tzandaris by si zahral aj proti trnavskému Spartaku. V roku 2015 sa Spartak Trnava stretol s gréckym celkom PAOK v predkole Európskej ligy, no tesne predtým prestúpil Tzandaris do Olympiacosu, takže v Trnave si zahrá až v červeno-čiernom drese.

Opačným smerom putujú dvaja Filipovia – Oršula aj Dangubič už nebudú ďalej hrávať v Trnave. Filip Oršula, ktorý sa minulý rok v lete vrátil do trnavského Spartaka bude pokračovať v kariére v gruzínskom celku Dinamo Tbilisi. Počas jesene nastúpil v trinástich zápasoch Fortuna ligy a po tri pridal v predkolách Európskej ligy a v Slovnaft cupe. Strelil jeden gól, keď sa presadil proti Pohroniu.

Chorvátsky stredopoliar Filip Dangubič sa dohodol s klubom na rozviazaní kontraktu a odchádza do rumunského Targovišťa. Do Spartaka prišiel v lete 2018 a po pol roku išiel na hosťovanie do Senice. Minulý rok sa po skončení hosťovania vrátil do červeno-čierneho dresu a počas jesene nastúpil v 17 ligových zápasoch bez streleného gólu. Po štyri zápasy si pripísal v predkolách Európskej ligy a v Slovnaft cupe, kde skóroval štyrikrát.

Obom ďakujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšej kariére.