Futbalový brankár Ľuboš Kamenár bude v jarnej časti obliekať dres Spartaka Trnava. Odchovanec trnavského futbalu vhupol do veľkého futbalu pomerne v mladom veku. Slovenskú najvyššiu súťaž začal chytať v Spartaku, odkiaľ prestúpil do Petržalky a v lete 2009 do francúzskeho FC Nantes. Okúsil aj českú, maďarskú, tureckú a poľskú ligu. Počas jesene pomohol druholigovej Petržalke a teraz sa po tretíkrát vrátil do červeno-čierneho dresu.


„Nečakal som to, ale život to tak zariadil a som rád, že som doma. Doba Rusova veľmi dobre poznám, v roku 2012 sme spolu s Martinom Raškom vytvorili brankársku trojicu v Spartaku. Poznáme sa nielen ako spoluhráči, ale sme aj v osobnom živote kamaráti a teším sa, že opäť môžeme vytvoriť dobrú partiu. Zo súčasného kádra sa poznám ešte s Dominom Takáčom a s Erikom Grendelom, s ktorým som pôsobil v mládežníckych reprezentáciách. Na hlavného trénera Ricarda Chéua som počul od chalanov len chválu, no ja budem asi najviac s kontakte s trénerom brankárov Pavlom Kameschom. Toho poznám veľmi dlho, ešte z čias jeho aktívnej kariéry a teším sa na spoluprácu s ním. Mojou úlohou je vystužiť brankársky tím a zvýšiť konkurenciu na brankárskom poste,“ povedal po podpise 32-ročný gólman Ľuboš Kamenár.

Kamenár má na svojom konte aj dve vystúpenia v reprezentačnom drese. V roku 2008 odchytal kvalifikačný zápas v San Marine a o rok neskôr domáci priateľský zápas proti Chile. Počas troch angažmánov v Spartaku si pripísal dovedna 36 ligových štartov, ďalšie môže pridať počas tejto jari.