Dnes sa po prvýkrát po sviatkoch stretli futbalisti Spartaka Trnava, aby začali prípravu na jarnú časť. Tréner Ricardo Chéu privítal v mužstve aj dvojicu nových tvárí – 29-ročného čiernohorského útočníka Petara Orlandiča a 25-ročného Štefana Molnára. Nebudú to jediní noví hráči, ďalší sú na skúške a ak presvedčia trénerov, môžu rozšíriť káder červeno-čiernych.

Naopak, po Van Kesselovi a Marinkovičovi, ktorí odišli ešte počas sezóny, sa s tímom rozlúčili aj Yilmaz s Halilovičom, Mihálek odišiel na hosťovanie do Pohronia a k mužstvu sa nepripojil ani brazílsky obranca Lucas Lovat, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou v Spartaku skončil.

„Tešil som sa na prvý zraz a verím, že sme všetci pripravení na tvrdú robotu. Snáď nikto nebude mať problémy s nadváhou, kto si cez sviatky doprial, musí to teraz aj vypotiť. Jeseň nebola po zranení úplne v poriadku z mojej strany, keď som bol po operácii a zranená noha nebola natoľko silná, aby som mohol byť stopercentný. Teraz je to lepšie a ešte tých päť týždňov do prvého zápasu využijem natoľko, aby som bol čo najlepšie pripravený,“ hovorí kapitán Erik Grendel, ktorého doplnil Matúš Turňa. „Voľno padlo vhod, sezóna bola náročná a dlhá, mali sme veľa zápasov , tak som si užil voľno s rodinkou, venoval som sa dcérke. Sánkovali sme sa spolu, lyže som pre istotu nepokúšal. Rodina mi pomohla načerpať psychické sily, na tých fyzických budeme pracovať počas prípravy.

Medzi poslednými prišiel do šatne Trnavčan Dobrivoj Rusov, ktorému sa od rodiny príliš nechcelo. „Mali sme klasické slovenské Vianoce, v kruhu najbližších, stretávali sme, ale aj sme si to užili a odpočinul som si. Keď sa tešia moje deti, tak sa teším aj ja. Škoda, že to tak rýchlo ubehlo. Cez sezónu sa obmedzujem v jedle, ale cez sviatky si s mierou doprajem. Prvý tréning vždy bolí, nohy sú ťažké, ale postupne do toho všetci nabehneme. Do nového roka prajem všetkým najmä zdravie, športovo si prajem, aby sa nám darilo, nech postúpime do prvej šestky a tajným cieľom je zabojovať o Európsku ligu.

Celý tím bude pracovať na naplnení cieľa, ktorým je jednoznačne udržanie sa v šestici najlepších. Vo zvyšných štyroch zápasoch základnej časti nastúpi postupne proti Slovanu, Senici, Zlatým Moraviciam a Dunajskej Strede.

„Moje ambície sa nezmenili, som tu na to, aby som pracoval pre víťazstvá. V jesennej časti nebolo veľa mužstiev, ktoré boli výrazne lepšie ako my, ale musíme to dokázať aj na ihrisku. Manažment počas sviatkov tvrdo pracoval, aby sme mužstvo vhodne doplnili a posilnili na postoch, kde máme problémy. Verím, že budeme mať šťastnú ruku a na jar budeme silnejší, aby sme dosiahli naše ciele,“ zhrnul za kabínu portugalský tréner Ricardo Chéu.

Do prípravy sa zapojili: Rusov, Bolek (trénuje individuálne), Takáč, Žbodák (U 17), Diogo, Turňa, Menich, Mitrea, Záhumenský, Burian (U 17), Ujlaky (U17), Josuah, Jakúbek, Tešija, Grendel, Horvát, Godinho, Dangubič, Oršula, Tavares, Sobczyk, Kelemen, Orlandič, Molnár.

S reprezentačnou dvadsaťjednotkou sú na sústredení Mesík a Gamboš, ako aj tréner brankárov Pavel Kamesh.

Odišli: Marinkovič, Yilmay, Halilovič, Lovat, Urminský, Mihálek (hosťovanie),

Prišli: Žbodák, Ujlaky, Burian (všetci dorast), Orlandič (voľný hráč), Molnár (Vlčany)

Odchody: Marinkovič (ukončená zmluva), Yilmaz (Malatyaspor), Halilovič (Boluspor), Lovat (možno Slovan), Mihálek (hosťovanie v Pohroní), Urminský (hľadá si angažmán)

Plán prípravy

11. január o 12:00: Spartak - Zlín (prípravný zápas (PZ) v Senci)

18. január o 12:00: Spartak - Olomouc (PZ v Senci),

19. januára: Odlet na sústredenie Belek v Turecku

22. januára: Botosani (Rumunsko),

26. januára: Olympik Doneck (Ukrajina),

1.februára: FC Sochi (Rusko)

8. februára o 13.00: Spartak - Baník Ostrava (generálka na ligu, Štadión Antona Malatinského)