Spartak Trnava vstúpi do zimnej prípravy s dvojicou nových hráčov, ktorí sa pripojili k mužstvu už od jej úvodu.

Prvou posilou by mal byť útočník Petar Orlandič, ktorého si vyhliadol tréner Ricardo Chéu. Urastený, 191-centimetrový útočník by sa mal starať najmä o zakončenie. Dvadsaťdeväťročný rodák z Čiernej hory hral naposledy v thajskej lige, no skúsenosti má aj zo Srbska, Portugalska, Číny, Malty či Izraela. „Na Slovensku som nikdy predtým nebol, ale o Spartaku viem, že je to veľký klub a som veľmi spokojný, že tu môžem hrávať. Mojou úlohou je strieľať góly a budem sa snažiť urobiť všetko, aby naplnil očakávania a čo najviac pomohol tímu. Verím, že spolu budeme silnejší,“ zhrnul na úvod Orlandič.

„Patrí do skupiny skúsenejších útočníkov inej typológie akou aktuálne disponujeme. Kvôli administratívnej chybe mu nevyšlo jeho posledné pôsobisko a aj preto nás na neho upozornil tréner Chéu, ktorý ho chcel vo svojom tíme. Spravili sme pre transfer maximum a dnes je Petar naším hráčom. Veríme, že svoje kvality ukáže na ihrisku,“ povedal A. Kostolanský.

Druhou novou tvárou v spartakovskej kabíne je Štefan Molnár. Už koncom minulého roka viac ako dva týždne trénoval s prvým mužstvom Spartaka, hoci hrával 4. ligu za Vlčany. Napriek rozdielu niekoľkých líg presvedčil počas skúšky trénerov aj vedenie klubu a odmenou mu bola profesionálna zmluva.

„Vo Vlčanoch ma trénoval Pavol Bartoš a ten ma odporučil do Spartaka. Je to pre mňa veľká výzva skúsiť profesionálny futbal. Bol som tu na skúške a dohodli sme sa, že môžem absolvovať so Spartakom prípravu a spolu vyskúšame, čo z toho bude. Je to pre mňa nová skúsenosť a je vidno, že sa tu trénuje v profesionálnych podmienkach, hráči sú fyzicky lepšie pripravení. Ja sa vynasnažím zo všetkých síl, aby som pomohol mužstvu a spoločne aby sme napredovali,“ povedal futbalista, ktorého snom je stať sa profesionálom a chce sa s touto výzvou popasovať.

Čas ukáže či dokáže ten rozdiel na ihrisku zmazať. Posledným hráčom, ktorému sa to podarilo a z nižšej súťaže sa dokázal prebojovať až do základnej zostavy bol Ladislav Tomaček. „Hráč absolvoval už v závere jesennej časti dlhšiu tréningovú skúšku s A tímom. Napriek tomu, že je to hráč z nižšej súťaže, všetci v klube sme sa zhodli, že pre nás môže byť zaujímavý a rozhodli sme sa dať mu šancu. Je to futbalista, ktorý má veľkú snahu a túžbu presadiť sa,“ mieni športový riaditeľ.

Obaja noví hráči absolvovali lekársku prehliadku a kondičné testy. Klub nadstavil konkrétne limity, ktoré musia noví hráči spĺňať.