Zimná príprava starších z dvojice mladších dorastencov čaká fyzicky náročná zimná príprava. Podrobnosti o nej, ale aj hodnotenie jesene poskytol tréner Roman Hudec.

Ako by ste zhodnotili vaše výsledky v jesennej časti?

Mali sme fyzicky náročnú letnú prípravu, s ktorou sme boli nadmieru spokojní. Zápasy v letnej príprave sme zvládli ako výsledkovo, tak aj po hernej stránke. Počas jesennej časti sme odohrali viac dobrých zápasov, kde niektorí hráči podali nadpriemerný výkon. V zápasoch, ktoré sme výsledkovo nezvládli, sme viackrát neboli slabším tímom, ale neefektívnejším. Prvých šesť družstiev je veľmi vyrovnaných a často rozhoduje detail ako prvý gól, štandardná situácia. Teší nás, že sme družstvo, ktoré dalo najviac gólov, na druhej strane nie sme až tak spokojní s našou efektivitou, pretože si v zápasoch vytvárame dosť streleckých príležitostí. Počas jesene sa vytvoril projekt „top skupiny“, čo tu nebolo a čo je zároveň výborná nadstavba pre rozvoj najtalentovanejších hráčov k väčšiemu profesionalizmu. Taktiež sme absolvovali dve zahraničné trénerské stáže za čo ďakujeme vedeniu klubu za to, že nám to bolo umožnené.

Spomenuli ste, že hráči podávajú nadpriemerné výkony. Z toho vyplýva, že ich musia podávať aj v tréningovom procese. Ako hodnotíte prístup hráčov k samotným tréningom?

S prístupom a dochádzkou hráčov v tréningovom procese sme boli spokojní. Viac hráčov tejto kategórie je cieľavedomých a mentálne veľmi dobre nastavených. Určite sa dá ale stále zlepšovať a odstraňovať nedostatky.

Prvá šestka je veľmi vyrovnaná. S akými cieľmi idete do jarnej časti?

Určite budeme mať fyzicky náročnú zimnú prípravu, aby sa hráči postupne pripravovali z pohľadu ešte vyššieho zaťaženia na U19. V zápasoch budeme chcieť hrať dynamický a atraktívny futbal so zlepšenou efektivitou.

Vo vašom tíme občas nastúpia mladší Martin Repa a brankár Patrik Vasiľ. Naopak niekoľko z vašich hráčov okúsilo už aj zápas kategórie U19. Ako to bude na jar?

Obaja mladší hráči budú pokračovať od začiatku zimnej prípravy vo svojej kategórií. Tiež neplánujeme nikoho „vytiahnuť“ z U16. Za U19 má štarty Timotej Kudlička, Thomas Kotlár aj Michal Boledovič, čo je pozitívne, ale je to veľký rozdiel z pohľadu fyzickosti a samotnej rýchlosti vnímania. Preto chceme byť v posunoch opatrní, ale určite pôjdu v zime niektorí hráči do tréningového procesu U19 a podľa ich výkonnosti sa rozhodneme.

Uvažujete o doplnení kádra?

Máme vyskautovaných nejakých hráčov, ale počas zimnej prípravy by mal prísť iba jeden hráč. Nechceme robiť extra zásahy do kádra. Chceme ho skôr stabilizovať.

V akom režime budete pokračovať po skončení jesennej časti sezóny?

Posledný tréning je naplánovaný na 19.12.2019. Na tomto tréningu dostanú hráči individuálne plány, ktoré začnú napĺňať od 1.1.2020. Zimnú prípravu budeme štartovať 13.01.2020.

S akými tímami si zmeriate sily počas zimnej prestávky?

Ako už býva zvykom, v prípravnom období nás čaká medzinárodná konfrontácia v prípravných zápasoch, kde máme naplánovaných štyroch súperov z Českej republiky, maďarský Vasas Budapešť alebo rakúsky Mattersburg. Na konci januára čaká hráčov „top skupiny“ sústredenie v Turecku.


Na podobné otázky odpovedal aj tréner najmladšieho dorastu Libor Fašiang. Jeho tím je na najlepšej pozície z trojice trnavských dorastov, preto neskrýva spokojnosť.

Pri kormidle U16 ste prebrali nové mužstvo. Ako hodnotíte doterajší priebeh sezóny?

Presne tak, prebral som nové mužstvo, ktoré som musel v prvom rade spoznať. Niečo naznačila letná príprava, ale žiadne ciele pred sezónou sme si nedávali. Celú jesennú časť sezóny sme podávali konštantne dobré výkony, ktoré nás posúvali herne vyššie a vyššie. Pozitívom je aj prístup všetkých hráčov k tréningovému procesu a zlepšovaniu herného výkonu. Tým pádom chceme pokračovať v nastúpenej ceste a postupne pripravovať hráčov na profesionálnu dráhu.

Máte naplánované nejaké zmeny v kádri? Či už by sa jednalo o príchod alebo odchod hráča v rámci trnavskej akadémie alebo mimo nášho klubu?

Viacerí hráči odohrali výborné zápasy, ale o posunoch o kategóriu vyššie neuvažujeme. Niekoľkých hráčov máme vyhliadnutých, prídu k nám na niekoľko tréningových jednotiek a zahrajú si aj prípravné zápasy. O menách zatiaľ nebudem hovoriť. Do zimnej prípravy sa zapojí aj Andrej Kalivoda, ktorý bol celú jesennú časť zranený.

V akom režime budete pokračovať po skončení jesennej časti a naopak, kedy plánujete začiatok zimnej prípravy?

Frekvencia tréningov je menšia. Posledná tréningová jednotka je naplánovaná na štvrtok 19.12.2019. Začiatok zimnej prípravy začíname oficiálne v pondelok 13. januára 2020, ale pred tým máme dve futbalové prípravy v rámci školského vyučovania.

K zimnej príprave bezpochyby patria aj prípravne zápasy. Aké vzájomné duely máte na pláne?

Počas zimnej prípravy odohráme šesť prípravných zápasov. Všetky budeme hrať v Trnave na Slávii. Prvým súperom bude 18.01. Senica. Postupne každý víkend narazíme na súperov ako Karviná, Lokomotíva Trnava, Vasas Budapešť a Inter Bratislava. Generálku pred 19. kolom s Podbrezovou odohráme 22.02. s Baníkom Ostrava.