Krátke hodnotenia jesennej časti nám poskytli aj tréneri starších žiakov. Tréner najstaršej žiackej kategórie U15 Tomáš Bartoš nám priblížil výrazné zmeny v jeho kádri, pôsobenie na halových majstrovstvách Slovenska, ale aj prípravné zápasy so zahraničnými celkami.

Začali ste trénovať úplne nových hráčov. Ako hodnotíte ich doterajšie pôsobenie v lige?

Jesennú časť by som hodnotil za pozitívnu. Hráčov sme prevzali 15.07.2019 a prišli v kádri viaceré zmeny. V každom zápase sme sa chceli prezentovať aktívne útočným futbalom. V zápasoch sme rotovali zostavy, aby sme spoznali ešte viac hráčov a oni sami ukázali, či sa posúvame správnym smerom. V každom zápase sme mohli striedať 7 hráčov, a to som sa snažil v každom zápase využiť. Stále je čo zlepšovať a keď budeme pracovať v tréningovom procese na 100%, tak určite budú chalani napredovať aj vo svojej kariére.

S akými cieľmi pôjdete do jarnej časti?

Primárny cieľ v jarnej časti máme, a to, aby sme skončili v prvej šestke a hrali 10 zápasov s kvalitnými mužstvami.

Váš tím bude hrať aj halové majstrovstvá Slovenska. Dokonca sa vám už podarilo postúpiť z prvého kola. Viete bližšie popísať tento turnaj?

V prvom kole sme sa stretli s tímami Senice, Skalice a Domina Bratislavy. Turnaj sa hral na odvety a my sme zo 6 zápasov prehrali len raz, konkrétne so Skalicou 1:0. V odvete sme ich porazili vysoko 4:1. Vďaka piatim výhram sme pohodlne postúpili do 2. kola halových majstrovstiev Slovenska.

Druhé kolo sa odohrá 16.12. Dejiskom bude, tak ako v prvom kole, opäť Myjava. Tentokrát nás budú čakať súperi ako ŠK Slovan Bratislava, MFK Skalica a FK Inter Bratislava. Do celoslovenského finále bude postupovať len jedno mužstvo.

Ste spokojní s doterajším prístupom vašich hráčov?

Prístup hráčov bol výborný, ale samozrejme nie u všetkých. Ak hráči pochopia, že im chceme len pomôcť, oni sami budú lepšími.

Kedy dostanú hráči voľno a naopak kedy začnú zimnú prípravu?

Hráči dostanú voľno týždeň po halových majstrovstvách, konkrétne 19.12.2019. Voľna budú mať chalani až-až. Začínať budeme 13.01.2020. Prvý prípravný zápas odohráme po dvojtýždňovom tréningovom zaťažení, teda 26.01., konkrétne proti Karvinej. Ďalší týždeň nás čaká zápas s Györom, týždeň na to s Brnom. V dňoch od 15.02. do 18.02. pôjdeme s hráčmi na sústredenie. Po sústredení nás čakajú 3 zápasy, konkrétne s Lokomotívou Trnava, Podbrezovou a generálku pred ligou odohráme s kategóriou U14.


Nový tréner mladších z dvojičky starších žiakov Martin Babic dostal výrazne podobné otázky. V krátkom rozhovore priblížil ciele na jarnú časť, či plánuje brávať hráčov z U13 alebo aj spokojnosť s prístupom hráčov.

Aké máte ciele na jarnú časť?

Do jarnej časti máme hlavný cieľ zlepšiť náš herný prejav a rozvinúť potenciál jednotlivých hráčov. Bol by som rád, ak by sa nám počas zimnej prestávky podarilo vhodne doplniť káder, aby v ňom vládla vyššia konkurencia.

Sú v kádri nejakí hráči, ktorí sú z nižšej kategórie, respektíve nastupujú od vás nejakí hráči v U15?

Počas sezóny nastupoval za náš tím Filip Trello, ktorý vekovo patrí do U13. Má veľmi dobré technické a pohybové prednosti. Fyzické nedostatky nahrádzal práve individuálnou technikou, kedy sa dokázal presadiť aj oproti oveľa fyzicky vyspelejším hráčom. Smerom do U15 neputoval od nás žiadny hráč. Niekoľkokrát sa na tréningu s U15 ukázal Martin Ostrovský, ktorý je výnimočný svojou rýchlosťou. Do zápasov kategórie U15 však nezasiahol.

Plánujete káder doplniť?

V Spartaku sa neustále pracuje na vyhľadávaní talentovaných hráčov. Veľký kus práce v tomto smere odvádza Tomáš Bartoš, ktorý má výborný prehľad o hráčoch nielen v okolí, ale prakticky na celom Slovensku. Niektorých hráčov máme v hľadáčiku. Budem rád, ak sa nám ich do Spartaku podarí prilákať. Práca s mládežou sa v Spartaku skvalitňuje. Skvalitňujú sa aj podmienky, ktoré klub dokáže poskytnúť mladým futbalistom. Vnímam, že veľa veci sa v Trnave hýbe správnym smerom.

Ste spokojný s prístupom hráčov k tréningovému procesu?
Aktuálne mám hráčov pod svojim dohľadom tri týždne. Momentálne som vo fáze, kedy hráčov spoznávam. S prístupom hráčov som spokojný. Je vidieť, že tréner Medveď spolu s trénerom Miškovičom odviedli s chlapcami kus práce. V niektorých veciach očakávam ešte väčšie nasadenie v tréningu, aby sme v jarnej časti dokázali konkurovať najlepším tímom.

Dokedy trénujete v plnom režime, kedy je voľno a kedy sa začína zimná príprava? Aké prípravné zápasy sú na programe?
V tréningovom procese plánujeme pokračovať do 18. decembra. Následne budú mať hráči voľno približne do 13. januára. Skladbu prípravných zápasov má v kompetencii tréner Bartoš. Aktuálne máme dohodnutých súperov z českej a maďarskej prvej ligy. Zo slovenských súperov si zmeriame sily s tímom Podbrezovej.