Starším dorastencom nevyšlo rozlúčenie s jesennou časťou najlepšie. Na trávniku tretej Dunajskej Stredy prehrali Trnavčania vysoko 4:1. O jediný presný zásah Trnavy sa postaral, ako správny kapitán, Lukáš Csáno. Výsledok síce lodivoda Michala Gašparíka veľmi nepotešil, avšak na opačnej strane môže mať radosť z faktu, že do zápasu naskočil aj 17-ročný Thomas Kotlár. Trnavčania budú zimovať na 7. mieste, kde na lepšie umiestnenie strácajú až 10 bodov.

DAC Dunajská Streda U19 4:1 (2:0) FC Spartak Trnava

DAC DS U19: Bajnóczi - Szalma, Bari (C), Vass, Richnavský (87. Bobrovský), Piliar, Gembický (87. Mendez Castillo), Phillips Hinds (87. Švec), Javro (67. Doktorík), Njie, Bögi (74. Farkas)

FC ST U19: Danihel – Drozda, Ďurina, Ševčík (16. About Nabout), Jendrek (74. Boledovič), Rafajdus, Záhumenský (80. Filkorn), Zedek, Ondreák, Foltýn (46. Kotlár), Csáno (C)

Góly: Javro 6., Gembický 32. a 83., Njie 74. – Csáno 80.

ŽK: Drozda

Michal Gašparík: „Oproti poslednému zápasu sme museli spraviť v základnej zostave až 6 zmien a na ihrisku to bolo cítiť. Chýbala nám potrebná kvalita na to, aby sme sa vyrovnali DS. Dunajská Streda počas celého zápasu dominovala a do ničoho nás nepúšťala. Zaslúžené a pohodlné víťazstvo súpera.“

Mladšie dorasty Spartaka Trnava odohrali svoje zápasy už vo štvrtok. Kategória U17 rozdrvila svojho súpera z Dunajskej Stredy s prehľadom 5:0. Chlieb sa začal lámať v posledných piatich minútach prvého polčasu, kedy išli domáci zásluhou Tvrdíka a Kotlára do vedenia o 2 góly. Po výmene strán pridali Trnavčania góly až v druhej polovičke, keď sa postupne presadili Jasovský, Tomovič a Domik. Starší z dvojice mladších dorastencov sa teda rozlúčili s jesennou časťou viac než na výbornú. Obsadili v nej príjemné 4. miesto.

FC Spartak Trnava U17 5:0 (2:0) DAC Dunajská Streda U17

FC ST U17: Žbodák – Rojka (C), Ujlaky, Polák, P. Kudlička (79. Vinger), Jasovský, Domik, Tvrdík (79. Húževka), Sabol (71. Tomovič), Kotlár, Čiernik (77. Guľaša)

DAC DS U17: Horváth – Darida (6. Bindics), Fatona (75 Zsákovics), Szolgai (C), Magyarics, Švec, Rátonyi (75. Csóka), Psotka, Bobrovský (46. Pálmay), Šuster, Petrišák

Góly: Tvrdík 42., Kotlár 44., Jasovský 66., Tomovič 83., Domik 87.

ŽK: Čiernik, Húževka

Roman Hudec: „Vstup do zápasu sme mali z pohľadu držania lopty dobrý. Negatívom boli 3 nevyužité príležitosti a nepresnosť v predfinálnych prihrávkach. Súper hrozil rýchlym prechodom cez strednú zónu, kde nám častejšie prepadávali stredoví hráči. Na konci prvého polčasu sme dali dva góly, ktoré nás mali upokojiť. Opak bol pravdou a druhý polčas sme začali proti vetru neaktívne. Striedajúci hráči priniesli herný pokoj, čoho výsledkom boli góly po pekných útočných herných kombináciách.

Posledný zápas najmladšieho dorastu nevyšiel zverencom Libora Fašianga podľa predstáv. Trnavčania mali Dunajskej Strede čo odplácať. Do minulého víkendu, kedy Trnava prehrala v Žiline, bola práve Dunajská Streda jediným tímom, ktorý Trnavu porazil. Priebeh zápasu bol však iný. Spartakovci začali hroziť až v druhom polčase, a to najmä, keď už prehrávali. Trnava si v závere zápasu vypracovala viaceré nebezpečnejšie šance, no po Erikovi Gulánovi sa žiadny z jeho spoluhráčov do listiny strelcov nezapísal, a preto zápas skončil 1:1. Kategória U16 bude zimovať na 2. pozícii.

FC Spartak Trnava U16 1:1 (0:0) DAC Dunajská Streda U16

FC ST U16: Vasiľ – Terlanda (41. Karafa), Ferenčík, Drozda, Rusnák, Šarmír (C), Šimek, Kucharík (41. Gulán), Kurej, Repa, Lenharčík (67. Kusý)

DAC DS U16: Šurima, Beran, Füssy (79. Raška), Kachút (74. Fraňo), Demjanovič, Koós (62. Botló), Tóth, Szolgai (C), Divald, Svetlík, Fančovič

Góly: Gulán 58. – Füssy 45.

ŽK: Terlanda

Libor Fašiang: „S jesennou časťou súťaže sme sa na domácom ihrisku chceli rozlúčiť dobrým výkonom a víťazstvom. Ani jedno z týchto predsavzatí nám nevyšlo na sto percent. V bojovnom zápase nám absentovali prechodové fázy z defenzívy do ofenzívy a späť. Súper výborne dostupoval našich hráčov s loptou, nedal im priestor a čas na presnú kombináciu alebo sa individuálne presadiť. Pri strate lopty hostia vyrážali do rýchlych protiútokov a boli nebezpeční pre našu bránu. Po jednom takomto útoku sme inkasovali gól. Zvýšenou aktivitou sa nám podarilo vyrovnať, ale ďalšie náznaky šancí zostali nevyužité. Musíme akceptovať kvalitu súpera a aj výsledok.