Fanúšikovia futbalu staršieho dorastu si cez víkend prišli určite na svoje. Mohli totižto v zápase vidieť až 11 gólov. Trnavčanov môže tešiť najmä fakt, že tento zápas dokázali zlomiť vo svoj prospech práve oni. Netradičnou výhrou 6:5 sa podarilo zverencom Michala Gašparíka poskočiť z 9. miesta na 7. priečku. Líder zo Žiliny aj napriek strate bodov zostáva stále na špici.

FC Spartak Trnava U19 6:5 (3:3) MŠK Žilina U19

FC ST U19: Danihel – Boledovič (16. Grík), Burian, Ďurina, Jendrek, Benovič (C), Rafajdus, Godinho Avles, De Barros Cabral (89. Foltýn), Vrška (79. Ondreák), Csáno

MŠK ZA U19: Teplan – Tandara, Nemčík (C), Leitner, Ďurana, Mráz, Holáň (87. Dyroff), Novák (59. Mojžiš), Goljan, Kaprálik (71. Filippov), Iľko

Góly: Csáno 6., Burian 14. a 88., Godinho Alves 42., Vrška 46., De Barros Cabral 80. – Holáň 17. a 57., Goljan 27., Kaprálik 30., Nemčík 68.

ŽK: Grík – Kaprálik

Michal Gašparík: „So Žilinou sme chceli hrať ofenzívny futbal s vysokým napádaním až za hranicou rizika, lebo len tak sa dá uspieť s týmto kvalitným tímom. Výsledkom bolo, že sme dostali až 5 gólov. Žilina vždy dokázala každú našu chybičku potrestať. Na druhej strane, nám sa tiež podarilo dostávať Žilinu pod veľký tlak a využívali sme svoje gólové príležitosti. Zápas, v ktorom sme viedli už o dva góly v prvom polčase, skončil zaslúženou remízou 3:3. V druhom polčase sme znovu vyhrávali, ale Žilina opäť dokázala otočiť zápas a ísť do vedenia. Chalani sa nevzdávali a nakoniec zápas otočili v poslednej 10-minutovke vo svoj prospech. Bola to naša vydarená premiéra na umelej tráve a reklama na 19-kový futbal.“

Zápas tabuľkových susedov skončil lepšie v prospech Trnavy. Zverenci Romana Hudeca rozhodli o víťazstve gólmi v úvode zápasu. Poctivým defenzívnym výkonom sa podarilo Žiline len skorigovať výsledok na konečných 1:3. Trnava aj napriek výhre zostáva stále na 4. mieste, no strata na Žilinu činí už len 5 bodov.

MŠK Žilina U17 1:3 (0:3) FC Spartak Trnava U17

MŠK ZA U17: Bobok – Gajdoš, Luka (C), Rusko, Jambor, Kaňuch, Urgela, Kopásek, Šnajder, Bombík (60. Dubec), Húšťava (46. Bechný)

FC ST U17: Žbodák – Rojka (C), Ujlaky, Polák, P. Kudlička (87. Guľaša), Jasovský, Domik, Tvrdík (90. Húževka), Sabol (84. Tomovič), Kotlár, T. Kudlička (46. Čiernik)

Góly: Jambor 70. – Kotlár 11., Sabol 16., Jasovský 23.

ŽK: Bechný – P. Kudlička, Jasovský, Tvrdík, Ujlaky, Rojka, Guľaša

Roman Hudec: „Do zápasu sme chceli vstúpiť koncentrovane a organizovane. Podarilo sa nám streliť rýchly gól, ktorý nám psychicky veľmi pomohol. Ďalšie góly sme strelili v rozmedzí 12-tich minút čo bolo rozhodujúce. Odohrali sme dobre zvládnutý zápas po taktickej stránke. V týždni sme veľa riešili vzájomné zabezpečenie, priamočiarosť, streľbu a odoberanie lopty v obrannej zóne súpera. Všetky tieto činnosti sa ukázali ako rozhodujúce. Viacerí hráči podali obetavý emocionálny výkon, ale špeciálne by som vyzdvihol našich dvoch defenzívnych stredových hráčov, ktorí podali nadpriemerný výkon.

Súboj o špicu tabuľky kategórie U16 skončil lepšie pre domácu Žilinu. Šošoni vďaka výhre vedú ligu už o 7 bodov. Trnavčania síce domáci zápas vyhrali 2:0, no zápas na ihrisku súpera im vôbec nevyšiel podľa predstáv. Trnava aj napriek druhej ligovej prehre zostáva na 2. mieste, kde má náskok troch bodov pred Ružomberkom.

MŠK Žilina U16 3:1 (1:0) FC Spartak Trnava U16

MŠK ZA U16: Višvarda – Pečarka (67. Matúš), Vorčák, Jaššo (C), Urbánek (70. Horváth),Chyla, Javorček, Sauer, Bistiak (77. Šeliga), Vaľko (39. Hroza), Bortoli

FC ST U16: Vasiľ – Rusnák, Ferenčík (C), Terlanda (48. Karafa), Drozda, Šarmír, Šimek, Kurej, Goleňa (41. Gulán), Lenharčík (48. Kusý), Repa

Góly: Bortoli 19., Javorček 43., Sauer 76. – Šarmír 80.

Libor Fašiang: „Počas celého prvého polčasu domáci hráči diktovali tempo zápasu. My sme zaostávali za súperom v nasadení, v dôraze v osobných súbojoch, herných činnostiach jednotlivca a kombináciách. Zaslúžene sa Žilina dostala do vedenia. Na začiatku druhého polčasu sme inkasovali druhý lacný gól, ktorý nás herne prebudil. Začali sme sa viac dostávať pred bránu domácich, vytvorili si niekoľko dobrých gólových šancí, nastrelili konštrukciu brány, ale kontaktný gól nie a nie streliť. Naopak, po veľkej individuálnej chybe sme dostali tretí gól. V závere stretnutia sa nám podarilo skorigovať výsledok, ktorý je napriek zlepšenému hernému prejavu v druhom polčase, spravodlivý.“