Futbalisti Spartaka odohrajú posledný zápas v tomto kalendárnom roku 7. decembra na ihrisku v Michalovciach a potom sa rozletia na dovolenky. Prípravu začnú spartakovci po novom roku v pondelok 6. januára. Trénovať budú prevažne dvojfázovo na umelej tráve v Trnave na Slávii alebo v Senci. V pláne je aj sústredenie v Turecku, kde by mali okúsiť kvalitnejšie prírodné povrchy.

Na začiatku prípravy sa 8. januára v hoteli Holiday Inn uskutoční slávnostné vyhodnotenie roka a už v 11. januára sa stretnú v prvom prípravnom zápase proti Zlínu v Senci. O týždeň neskôr na rovnakom mieste preveria Spartak hráči Olomouca a Slovácka (dva zápasy) a už na druhý deň odletí výprava na dvojtýždenné sústredenie do Turecka. Tam ich počas prípravy preveria traja súperi, ktorých mená ešte nie sú definitívne potvrdené.

Zo sústredenia sa červeno-čierni vrátia v nedeľu 2. februára a v domácich podmienkach dokončia prípravu, ktorá vyvrcholí generálkou na Štadióne Antona Malatinského. Súperom bude v sobotu 8. februára od 13. hodiny Baník Ostrava. Do ligy vstúpi Spartak atraktívnym derbyzápasom so Slovanom 15. februára.