Areál na Slávii je od dnešného dňa opäť bližšie k modernej futbalovej základni. Do užívania bolo odovzdané ihrisko s umelým trávnikom najnovšej generácia so zavlažovaním za cca 600 tisíc eur. Vďaka patrí najmä mestu Trnava, ktoré vybudovanie športoviska finančne podporilo. Na výstavbe sa podieľal aj FC Spartak Trnava, ktorý ešte pripravuje ďalšie ochranné siete, do dvoch týždňov by mali pribudnúť striedačky a vo fáze prípravy je vybudovanie odkladacej plochy pre bránky a iný športový inventár.

Ihrisko bude primárne slúžiť mládeži trnavských futbalových klubov – Spartaka, Slávie a ŠK Kopánka, ale aj organizovanej verejnosti a bude spĺňať všetky podmienky Slovenského futbalového zväzu, aby sa na ňom hrali súťažné zápasy. Už dnes ho pokrstili výhrou v zápase pätnásťroční futbalisti Spartaka, ktorí zdolali rovesníkov Dubnice. Samuelovi Šebekovi už nikto nevezme prvenstvo v tom, že strelil na novom ihrisku úplne prvý súťažný gól.

„Zasa sme o krôčik bližšie k naplneniu cieľa, ktorým je kvalitné tréningové centrum. Naďalej pracujeme na dovybavení infraštruktúry ihriska s umelým trávnikom a chceme doplniť tribúnku na státie a kamerovú vežu. Do konca kalendárneho roka by sme ešte chceli investovať aj do skvalitnenia a vybavenia trávnatého ihriska č. 3. Týmto pádom sme výrazne skvalitnili možnosti prípravy našich hráčov, najmä v zimnom období, za čo sme veľmi vďační mestu Trnava,“ povedal po úvodnom zápase športový riaditeľ klubu Andrej Kostolanský.