Len 14-ročná Simona Cedulová strelila za FC Spartak Trnava už 26 gólov, vďaka čomu jej tím vedie ligovú tabuľku. Jej štatistika hovorí o 3 góloch na zápas, čo je v podaní trnavskej hráčky viac než fantastický výkon. Jej strelecká fazóna neunikla ani slovenskému reprezentačnému trénerovi Petrovi Januškovi, a preto ju spolu s asistentkami Ivetou Neveďalovou a Ivanou Balážikovou povolali do výberu U15.

Na prvom zraze cestovali hráčky do Maďarska, kde odohrali prípravné zápasy s domácim tímom a výberom z Česka. V čase od 27. do 30. októbra slovenské reprezentantky, bohužiaľ, prehrali obidva zápasy. S Českom 0:2 a s Maďarskom 1:2. Simona Cedulová gól nestrelila, a tak má príležitosť pretaviť svoju streleckú formu z ligy už na najbližšom reprezentačnom zraze. Ten sa uskutoční 13. - 15. novembra. Tentokrát nečaká slovenské reprezentantky medzištátne stretnutie, ale zápas s FC Spartak Trnava WU19. O to viac bude mať Simona chuť gólovo sa ukázať.

Presadzovať sa v tíme bude pre našu futbalistku veľmi dôležité. Šampionát je od kategórie U17, a tak najbližšiu dobu bude dôležité tvorenie kádru, počas ktorého sa budú testovať jednotlivé hráčky.

Rodáčka zo Svätého Jura v bližšom rozhovore pre fcspartaktrnava.com prezradila, že sa futbalu venuje od 5 rokov vďaka kamarátovi, ktorý v tom čase začal práve hrávať. „Do Trnavy som sa dostala úplnou náhodou. Jeden tréner ma spomenul v Spartaku a vedúca ženskej mládeže mi okamžite zavolala a razom som bola na tréningu.“ Simona Cedulová teraz určite získa sympatie fanúšikov FC Barcelony, pretože jej vzor je Lionel Messi. Samotnú futbalistku pozvánka do najcennejšieho dresu veľmi teší: „Znamená to pre mňa veľmi veľa, vždy to bol môj sen a ten sa splnil. Teším sa na tento zraz, pretože sa spoznám opäť lepšie s babami a určite si kvalitne zahráme.“