Spartak Trnava má za sebou obdobie zlých výsledkov. Ligová prehra v Nitre bola štvrtá v poradí a Spartak zároveň po penaltovom rozstrele v Dunajskej Strede vypadol zo Slovnaft Cupu. Na tento stav zareagovalo vedenie klubu a v pondelok sa uskutočnilo stretnutie s trénermi, hráčmi a realizačným tímom.

Výsledkom stretnutia všetkých zainteresovaných je, že tím dostal na základe nepresvedčivých výkonov pokutu vo výške posledných vybojovaných prémií, navyše do konca jesennej časti bude hrať bez ďalších odmien. Padli aj individuálne peňažné tresty a viacerí hráči boli podmienečne preradení do rezervného tímu. Realizačný tím má od vedenia dôveru, no uvedomuje si dôležitosť najbližšieho zápasu.

Naopak, do prvého tímu bola z dorastu preradená talentovaná trojica Oliver Burian, ktorý je mládežníckym reprezentantom, a duo Brazílčanov Saymon Cabral, Allecks Godinho.

Na najbližší domáci zápas s Pohroním pozývajú hráči a klub všetkých divákov na tribúny za symbolické 1 euro (s výnimkou VIP priestorov). „Všetci si uvedomujeme vážnosť situácie. Aj týmto sa chce klub a hráčska kabína ospravedlniť fanúšikom za nepresvedčivé výkony v poslednom období. Vážime si fanúšikov, ktorí nám stále veria a dúfame, že sa nám podarí naskočiť opäť na víťaznú vlnu a do konca jesene získame dostatok bodov, aby sme sa vrátili do najlepšej šestky. Musíme zvládnuť najbližší zápas s Pohroním a ukázať na ihrisku charakter. Potom budeme mať v reprezentačnej pauze viac času, aby sme mohli situáciu komplexne zanalyzovať,“ povedal generálny manažér klubu Marián Černý.

Za hráčsku kabínu sa vyjadril Dobrivoj Rusov: „Mrzí nás situácia, ktorá nastala a ospravedlňujeme sa fanúšikom za výkon proti Nitre. Prijímame podmienky, na ktorých sme sa s vedením klubu dohodli a chceme sa revanšovať priamo na ihrisku. Nemôžeme sľubovať, že budeme už iba vyhrávať, ale za všetkých môžem sľúbiť, že urobíme pre to všetko a budeme bojovať ako tím.“