Verný fanúšik Spartaka venoval portrét Jozefa Adamca do pripravovanej siene slávy na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Na sekretariáte FC Spartak sa v pondelok konala milá akcia. Klubový koordinátor fanúšikov Anton Krippel privítal priaznivca „bílich andelov“ s umeleckými sklonmi Norbeta Rakúsa. „Jozef Adamec patril medzi najlepších futbalistov nielen v Spartaku, ale v celej republike. Dnes Norbert priniesol svoje dielo zo svojho domu na štadión,“ zneli úvodné slová koordinátora. Amatérsky maliar namaľoval na plátno akrylovými farbami portrét legendárneho futbalistu Jozefa Adamca už pred pár mesiacmi. Keď sa dozvedel o chystanej sieni slávy na štadióne, rozhodol sa svoj výtvor zverejniť tým najlepším spôsobom. „Dlhší čas visel obraz u mňa doma, tak som sa rozhodol podeliť sa s ním aj s ostatnými v Trnave. Odovzdávam ho do správnych rúk, do fanklubu. Dúfam, že bude robiť radosť ľuďom v sieni slávy,“ vyznal sa Norbert Rakús, keď z jeho rúk obraz prijal kronikár fanklubu Mikuláš Rožňák. „Som rád, že môžem takýto obraz prevziať do siene slávy. Jožko Adamec je najlepší strelec v histórii trnavského Spartaka. Zaslúži si, aby jeho portrét visel v sieni slávy. Ďakujem pekne za tento dar,“ uviedol Miki Rožňák.

FC Spartak nedávno vyzval na svojej webstránke svojich priaznivcov na zverejnenie artefaktov mapujúcich históriu futbalu v Trnave. Do chystanej siene slávy môžu tieto predmety zapožičať alebo darovať. Pomôžu tak šíriť slávu svojho obľúbeného klubu.