Spartak Trnava sa po postupe do 2. kola Európskej ligy posilnil, keď do svojich radoch získal útočníka Gina van Kessela a portugalského obrancu Joaoa Dioga. Obaja podpísali so Spartakom zmluvu na jeden rok s opciou. Dvadsaťšesťročný Gino van Kessel už má skúsenosti so slovenskou ligu, keďže strávil jeden a pol sezóny v Trenčíne. „Trénoval som s chlapcami zopár dní, myslím, že je tu dobrý tím, čo sme videli aj v zápase proti Radniku. Stále chceli hrať futbal, aj napriek nepriaznivému stavu bojovali a to je presne aj môj spôsob hry. Chcem sa čo najrýchlejšie dostať do formy spred pár rokov, keď som hrával v Trenčíne, aby som prospešný tímu,“ povedal po podpise zmluvy Gino van Kessel, ktorý bol v sezóne 2015/16 kráľom ligových strelcov. Aj v Spartaku chce byť úspešným strelcom. „V Trenčíne sme sa zišli silná partia a výborné osobnosti ako Bero či Rabiu. Aj v Trnave sa buduje nové mužstvo a ak sa zohráme, nie je to nemožné to zopakovať.“

Druhým novicom je 31-ročný Portugalčan Joao Diogo, ktorý zvýši konkurenciu na pravom kraji obrany. V portugalskej lige odohral 120 zápasov v dresoch Maritima a Belenenses, naposledy pôsobil v Rumunsku. „Mal som nejaké informácie o Trnave od hráčov Senice a, samozrejme, aj od trénerov. Spartak je výborný klub a Trnava veľmi pekné mesto. Včera som mal možnosť vidieť zápas s Radnikom, ktorý na mňa urobil dojem, najmä výborní fanúšikovia, ktorí vytvorili super atmosféru. Chcem pomôcť tímu, aby sa v lige dostal do hornej šestky, čo je základný cieľ, ostatné sa uvidí. V prvom rade chcem byť stopercentne pripravený, aby ma tréner mohol využiť podľa potreby. Ak to bude potrebné, som nachystaný nastúpiť aj proti Seredi,“ povedal Diogo, ktorý sa k mužstvu pripojil iba včera.

„Hráme v troch súťažiach a potrebujeme rozšíriť a posilniť káder. Verím, že Ginovi van Kesselovi sa podarí v Trnave reštartovať kariéru a pomôže nám v ofenzíve. Hľadali sme vhodného adepta aj na post pravého beka a Joao Diogo je skúsený obranca s množstvom zápasov v portugalskej lige a môže byť posilou,“ povedal generálny manažér Spartaka Trnava Marián Černý.